عمومی

مخبر: باید حداکثر استفاده را از سفر رئیس‌جمهور به الجزایر ببریم

مخبر: باید حداکثر استفاده را از سفر رئیس‌جمهور به الجزایر ببریم

معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه هئیت‌وزیرانبا اشاره به سفر رئیس‌جمهور به الجزایر اظهار کرد: این سفر در امتداد راهبرد دیپلماسی دولت انجام شد و باید تلاش کرد از این‌گونه فرصت‌ها نهایت استفاده و بهره‌برداری را انجام دهیم.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، جلسه هیئت‌وزیران عصر امروز (یکشنبه) به ریاست  محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

مخبر در این جلسه با قدردانی از مردم عزیز، ولایت مدار و آگاه کشور برای حضور در انتخابات گفت: علی‌رغم برنامه‌ریزی‌ها و تخریب‌هایی که از ماه‌های گذشته و با هزینه‌های سنگین در خارج از کشور برنامه‌ریزی شد تا کسی در انتخابات شرکت نکند، اما مردم کشور مانند همیشه پای نظام ایستادند و به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات از جمله صداوسیما، رسانه‌ها و دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی اظهار کرد: برگزاری انتخابات از لحاظ پوشش رسانه‌ای، نکات فنی و نحوه اجرا به نحوی مطلوب و شایسته انجام شد که جا دارد از تمام برگزارکنندگان آن قدردانی شود.

مخبر با بیان اینکه رأی مردم در این انتخابات آگاهانه و دارای پیام بود افزود: خوشبختانه تمامی قوای سه‌گانه برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات کمک کردند و دولت نیز در چارچوب فرمایشات رهبری مبنی بر سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت به وظایف خود در این انتخابات عمل کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور کشورمان به الجزایر اظهار کرد: این سفر در امتداد راهبرد دیپلماسی دولت انجام شد و باید تلاش کرد از این‌گونه فرصت‌ها نهایت استفاده و بهره‌برداری را انجام دهیم.
وی همچنین با تأکید بر ضرورت تسریع در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان گفت: وزیر کشور با دستور رئیس‌جمهوری برای مدیریت شرایط در استان هستند و تمام دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند بر اساس درخواست آقای وحیدی همه امکانات مورد نیاز را برای حل مشکلات مردم تدارک کنند.

مخبر با یادآوری اینکه تعطیلات و سفرهای نوروزی با ماه مبارک رمضان مقارن شده، خاطرنشان کرد: این تعطیلات فرصت خوبی برای نشان دادن ظرفیت‌های کشور است و همه دستگاه‌های اجرایی باید به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کمک کنند تا این سفرها بدون مشکل و بهترین نحو برای مردم انجام شود.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از شیلات به عنوان یکی از مزیت‌های کشور یاد کرد و افزود: متأسفانه در این حوزه آن‌طور که باید کار نشده و با وجود حجم وسیعی از دریا و سواحل در کشور، لازم است توجه بیشتری به شیلات و آبزی‌پروری معطوف شود.

مخبر پرتاب ماهواره پارس «۱» را از افتخارات این دولت برشمرد و با اشاره به اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اظهار امیدواری کرد شاهد دستاوردهای بزرگ‌تر در این زمینه باشیم.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله امامی کاشانی گفت ایشان از یاران امام (ره) و مقام معظم رهبری بودند و با وجود اینکه مسئولیت‌های مختلف داشتند، همواره زی مردمی خود را حفظ کردند.

در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی نیز گزارشی از عملکرد شیلات و پرورش ماهی در قفس ارائه کرد و از افزایش حجم محصولات تولیدی شیلات و همچنین کاهش واردات انواع نهاده‌ها خبر داد.

رئیس سازمان صداوسیما نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات رسانه ملی برای برگزاری انتخابات ارائه کرد و ضمن اشاره به فعالیت ۲۰۰ کانال تلویزیونی ۲۴ ساعته طی یک هفته گفت: لازم است از رئیس‌جمهور به دلیل قانون‌مداری در طول دوره برگزاری انتخابات قدردانی کنیم چرا که ایشان محدودیت‌های مرتبط با پخش تصاویر کاندیداها را در مورد خودشان پذیرفتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم گزارشی از پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره پارس ۱ ارائه کرد و از دریافت سیگنال‌های مطلوب از این ماهواره خبر داد.

در این نشست معاون اجرایی رئیس‌جمهور هم گزارشی از بازدید خود از کارخانه ایران‌خودرو دیزل ارائه کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی در این کارخانه برای تولید اتوبوس‌های برقی وجود دارد که باید مورد حمایت قرار گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز گزارشی از برگزاری جلسات هماهنگی سفرهای نوروزی با عضویت ۲۷ دستگاه اجرایی ارائه کرد و گفت: برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم برای تعطیلات نوروز و سفرهای ایام عید انجام شده است.

دکمه بازگشت به بالا