عمومی

مدیریت حیات‌وحش در فصل سرد نیازمند دخالت مستقیم نیست

تکنونامه/ چهارمحال و بختیاری مدیر اداره کل مدیریت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: برای مدیریت حیوانات وحشی در فصل زمستان قائل به مداخله مستقیم در حوزه تامین مواد غذایی و غیره نیستیم و این یک امر است. مداخله در. اکوسیستم طبیعی.”

سعید یوسف پور در گفت وگو با تکنونامه، درباره وضعیت حیات وحش چهارمحال و بختیاری در فصل زمستان، اظهار کرد: برای مدیریت حیات وحش در فصل زمستان به مداخله مستقیم در حوزه تامین غذا و غیره اعتقادی نداریم و این یک امر است. مداخله در اکوسیستم طبیعی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه این استان با شکار غیرمجاز مشکل دارد، گفت: با در دست داشتن سلاح های شکاری که در دست مردم است طبیعتا به اهمیت حیوانات وحشی واقف هستند. رسانه ها، نهادهای فرهنگی و تأثیرگذاران در صورت مرتبط شدن می توانند در این زمینه مؤثر باشند.

آقای یوسف پور افزود: برخی از حیوانات از جمله پرندگان مهاجر، بز، گوسفند، میش و بز هدف شکار چهارمحال و بختیاری هستند، ضمن اینکه حیواناتی مانند خرس و پلنگ نیز به دلیل درگیری با انسان در معرض خطر آسیب شکار قرار دارند. ، بیشتر شکارهای غیرمجاز به دلیل اهداف اقتصادی بوده و هنوز ناشناخته است.

مدیر اداره کل مدیریت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری در پایان تاکید کرد: قانونگذاران در برخورد با شکارچیان غیرمجاز پیش بینی های خوبی داشته اند و با این افراد برخورد خواهد شد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا