عمومی

مراقب کلاهبرداری در پوشش بازاریابی شبکه‌ای باشید

رئیس مرکز بازرسی و حفاظت از اینترنت ناجا فتاوی به شهروندان درباره تقلب در پوشش شرکتهای بازاریابی شبکه ای هشدار داد.

در مصاحبه با تکنونامه ، سرهنگ علی محمد رجبی وی با اشاره به تبلیغات و عضویت برخی از شرکتهای بازاریابی شبکه ای در فضای مجازی ، اظهار کرد: گاهی تبلیغات با هدف جذب کاربران به بازاریابی شبکه ای در فضای مجازی ارسال می شود. پرداخت و پرداخت می تواند درآمد کسب کند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ شرکت هرمی مجوز قانونی برای انجام امور تجاری در کشور ندارد ، اظهار کرد: اما شرکت های مختلفی وجود دارند که محصولات خود را از طریق بازاریابی شبکه ای و چارچوب مناسب به فروش می رسانند و این ممکن است منجر به ایجاد کلاهبرداران و آنها شود. سوء استفاده و گمراه کردن کاربران تحت هدایت بازاریابی شبکه ای.

وی گفت: مجوزهای این شرکتها فقط توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت صادر شده است و تصریح کرد: به طور معمول فقط شرکتهایی که دارای مجوز بازاریابی شبکه ای از این وزارتخانه هستند ، حق فعالیت دارند.

رئیس مرکز تحقیقات و پیشگیری از وقوع جرم پلیس ناجا فتا اضافه کرد: “به منظور جلوگیری از سقوط مصرف کنندگان در دام سودجویان ، لازم است مشروعیت شرکت مورد نظر را بررسی کرده و این کار را انجام دهیم.” و جستجوی نام شرکت واقعی.

وی افزود: علاوه بر این ، سامانه پیامکی 30006082 برای اطلاع از فعالیتهای شرکت هرم شرکت و بازاریابی شبکه ای ، به کاربران این امکان را می دهد تا نام شرکت (یا به فارسی یا انگلیسی) را وارد کنند و با ارسال پیام به 30006082 ، پاسخ های سوالات خود را بلافاصله و از طریق پیامک دریافت کنند.

در پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا