عمومی

مسئله نگران کننده تئاتر، نبود تماشاگر است

محمدهادی قمیشی در گفتگو با آنا:

بازیگران سابق تئاتر، تلویزیون و سینما گفتند مشکل نگران کننده امروز تئاتر کمبود مخاطب است، هنرمند نمی داند در چه صحنه ای اجرا می کند و فردا چه وضعیتی خواهد داشت.

محمدهادی قمیشی بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما در گفت وگو با خبرنگار تئاتر آنا اظهار کرد: قرار بود در آبان ماه سال جاری نمایش ایرج افشاری را به روی صحنه ببریم اما به دلیل افزایش هزینه ها. از سالن که نمی توانیم این کار را انجام دهیم و حالا با کاظم نظری مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره اجرا در تالار قشقایی صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود این اثر فروردین ماه آینده روی صحنه برود، گفت: این نمایش بر اساس داستان 12 نفره در ژانر ماجرایی و اکشن ساخته شده که مطمئناً تراکم آن از نمونه خارجی اصلی بیشتر است. کار کنید و نام اثر نیز تغییر خواهد کرد.

قمیشی درباره شرایط تئاتر در این مدت گفت: شرایط به گونه ای شده است که هنرمند نمی داند فردا چه وضعیتی خواهد داشت و شرایط تئاتر مهیا است یا خیر و بیشترین نگرانی این است که حضور تماشاگران در تئاتر.

وی با بیان اینکه فقط به تماشای اجرای گلاب آدینا در نمایش «پرده خانه» نشستم، توضیح داد: نمایش خوبی است اما آنقدر طولانی است که مشخص است هزینه کار بالاست و با وجود شرایط بد. تماشاگران سالن این نمایش شلوغ و پرطرفدار هستند.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا