عمومی

مسکو: آمریکا ۶۰ «آزمایشگاه بیولوژیکی نظامی» در مجاورت روسیه و چین دارد

روسیه می گوید که ایالات متحده در حال افزایش توانایی های نظامی بیولوژیکی خود در سراسر جهان با بهره برداری از فضای خالی در قوانین بین المللی است.

ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای دفاعی، تشعشعی، شیمیایی و بیولوژیکی روسیه به شورای امنیت سازمان ملل گفت: از سال 2005 حدود 60 تاسیسات در مرز با روسیه و چین با هزینه دولت آمریکا وجود داشته است. ایالت ها مدرن تر شده اند.”

کریلوف به نقل از وزارت خارجه چین گفت: امروز پنتاگون بر 336 آزمایشگاه در 30 کشور نظارت دارد.

وی افزود: وزارت دفاع مسئول متابیوتا، بلیک و فیچ و CH-to-M-Hill است که مسئولیت ساخت تاسیسات بیولوژیکی و تامین تجهیزات آزمایشگاه های بیولوژیکی پنتاگون در سراسر جهان را بر عهده دارند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) گفت که آزمایشگاه بیولوژیک آمریکا سوالات زیادی را نه تنها برای روسیه بلکه برای همه مطرح کرده است و ایالات متحده مسئولیت ارائه اطلاعات جامع در مورد آنها را بر عهده دارد.

در 31 ماه گذشته، رئیس کمیسیون تحقیق در مورد فعالیت‌های آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین اعلام کرد که تحقیقات اوکراین تهدیدی برای روسیه و خود اوکراین محسوب می‌شود. جامعه بین المللی.

هفته گذشته، دوما و فدراسیون روسیه طرح هایی را برای تشکیل یک کمیسیون مشترک برای بررسی فعالیت های آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین تصویب کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا