عمومی

مشاهده کوسه در فاصله ۲۰ سانتی‌متری با «تراموای زیردریایی»

سجاد خاکی در حاشیه نمایشگاه عصر امید آزاد اسلامی در مصلای تهران که در فن آور و کانسپت زیردریایی شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگار آنا اظهار کرد: این کانسپت هنوز محصولی نشده است هزاران هزار در مواقعی برای تبدیل آن به محصول، به 15 میلیارد دلار نیاز داریم، مخصوصاً در مناطقی که جزیره مرجانی وجود دارد.

وی گفت: در دبی رستوران ها در کنار صخره های مرجانی مصنوعی ساخته می شوند که ورودی های گران قیمتی هستند و کسانی که از رستوران های آکواریوم بازدید می کنند باید هزینه زیادی بپردازند و برای اکسیژن هزینه کنند. آب آکواریوم.”

طراح و مخترع «زیردریایی» که با حمایت مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در مراسم عصر امید حضور داشت با بیان اینکه سه آکواریوم بزرگ در ایران (انزلی) داریم، توضیح داد: ، اصفهان و کیش). ; زیرا در چنین شرایطی اختلاف دما بسیار زیاد است.

خاکی گفت: در پروژه «زیردریایی» به فضا نیاز داریم و می توانیم آن را به رستوران تبدیل کنیم و می توانیم هر کابین را به رستورانی برای بازدید مردم تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه طراحان و مبتکران «قطار زیرآبی» جاذبه گردشگری دارند، اضافه کرد: اگر این برنامه را در کیش اجرا کنیم قطعاً تعداد مسافران در کیش افزایش می یابد، خطوط هوایی، هتل ها، تاکسی ها، سوپر بازار افزایش می یابد. . برای صنعت درآمد ایجاد خواهد کرد.”

از تراموا می توان عکس گرفت

محققان دانشگاه آزاد در این باره می‌گویند: «وقتی سوار «تراموا زیردریایی» می‌شوید، به زیر دریا می‌روید و این توانایی را دارید که از داخل تراموا عکس بگیرید و همچنان می‌توانید از دریا عکس بگیرید. منطقه اسلامی ایلام. با توزیع غذا برای شما.»

طراح و مخترع «تراموا زیردریایی» که با حمایت مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد واحد ایلام در رویداد عصر امید شرکت کرده بود، توضیح داد: البته سالمندان یا معلولان حرکتی نمی توانند این کار را انجام دهند. این؛ اما به نظر ما ویلچرنشینان در تراموا کوسه 20 سانتی پشت شیشه راحت هستند.


بیشتر بخوانید:

تولید کفی و کفش طبی برای پیشگیری از زخم پای دیابتی

افزایش ماندگاری گوجه فرنگی بدون یخچال

ایجاد یک بستر سنتی، امن و انعطاف پذیر برای تجزیه و تحلیل داده های علمی


خاکی افزود: دیواره های «زیردریایی» از پلی کربنات، با شفافیت عالی و مقاومت در برابر لرزش ساخته شده است.

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به این سوال پاسخ می دهند که آیا دیواره های «زیردریایی» از حوادث در امان هستند؟ وی ادامه داد: اگر این محصول تبدیل به محصول شود، در هر حادثه ای ایمن است و شکستن شیشه غیرممکن است و در صورت وقوع، برنامه ریزی های لازم برای آن داریم و مردم در اسرع وقت بدون اینکه کسی به آنها و چیزهایی کمک کند، آنجا را ترک خواهند کرد. مکانیکی خواهد بود.”

طراح و مخترع «تراموای زیردریایی» که به همت مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد واحد ایلام در رویداد «عصر امید» شرکت می‌کند، گفت: بازدید از تراموا زیردریایی ارزان است. گردشگران و محدودیتی برای گروه های سنی مختلف وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که فعالیت گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در «دوران امید» را در جذب سرمایه گذار ارزیابی می کنید؟ وی به آنا گفت: اگر مسئولان به شدت تلاش کنند و در طراحی سرمایه گذاری کنند، نوآوران می توانند بدون نگرانی از اقتصاد بر نوآوری تمرکز کنند.

یکی از محققین دانشگاه آزاد اسلامی ایلام گفت: در پروژه های دیگر مشکلات زیادی دیده ام و بسیاری از اختراعات که دولت بررسی کرده و حتی در مرحله ای مسکوت گذاشته است.

ຜູ້ອອກແບບ ແລະປະດິດສ້າງ “ລົດລາງລົດໄຟໃຕ້ດິນ” ເຊິ່ງມີຢູ່ໃນເຫດການ Omid Asr ໂດຍໄດ້ຮັບການສະໜັບສະໜູນຈາກສູນພັດທະນາຫົວຫນ່ວຍເຕັກໂນໂລຊີຂອງມະຫາວິທະຍາໄລອິດສະລາມ Azad, ສາຂາ Ilam, ອະທິບາຍວ່າ: ພາກເອກະຊົນ ແລະ ລັດຖະບານຄວນພະຍາຍາມຫຼາຍກວ່າເກົ່າເພື່ອ ສະຫນັບສະຫນູນນັກປະດິດ, ພວກເຂົາເຈົ້າໄດ້ເຮັດສິ່ງທີ່ຍິ່ງໃຫຍ່, ລວມທັງການມີສ່ວນຮ່ວມໃນການປ້ອງກັນອັນສັກສິດແລະການຮັບມືກັບວິກິດການ, ໃນຂະນະທີ່ບໍ່ມີໃຜເປັນລູກຊາຍຂອງລັດຖະມົນຕີຫຼືທະນາຍຄວາມແລະປະຊາຊົນທົ່ວໄປ.

خاکی توضیح می دهد: مردم از یک کشور و نژاد هستند و مسئولان باید اجازه دهند جوانان این صنعت را تغییر دهند؛ متأسفانه برخی از مسئولان به جوانان اعتماد ندارند، در برخی وزارتخانه ها اشاره کرده ام که می توانم در زمینه اختراع به شما کمک کنم. از علما

به گزارش آنا، دومین رویداد سراسری دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف راه اندازی پلت فرم . -آپ ها و کسب و کارهای مبتنی بر دانش و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با شعار 1000 گروه پژوهشی و زیرساختی، 1000 ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

دومین رویداد سراسری (عصر امید) به مدت چهار روز از هشتم تا یازدهم خرداد 1401 در حرم امام خمینی تهران و در چارچوب چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. در زمینه های مختلف آموزش منابع انسانی، فرهنگ و اقتصاد، علوم پزشکی، مهندسی انسانی و غیره.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا