علم و تکنولوژی

مشکلات لثه ای بیماری خاموش و تهدید کننده سلامت است

آقای ندا مسلمی در حاشیه بیست و یکمین اجلاس سالانه انجمن علوم بیماری‌های ایران گفت: مطالعات آموزشی ارتباط بین سلامت قلب، عروق خونی، مغز و ریه و سلامت دندان لثه را نشان داده است.

به گزارش شفاف، یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اهمیت حفظ سلامت دندان ها بسیار زیاد است که اخیرا در مشهورترین مجله علمی، ارتباط بین حفظ سلامت دندان و طول عمر را بیان کرده است. تایید.

وی بیان کرد: اهمیت و تاثیر موجود ایمپلنت در ترمیم عملکرد دندان در افراد دارای دندان را نمی توان نادیده گرفت اما تاکید کرد: اما هیچ ایمپلنتی از نظر عملکرد طولانی مدت و زیبایی قابل مقایسه با دندان های طبیعی نیست.

دبیر علمی بیست و یکمین همایش بین المللی انجمن پریودنتولوژی ایران گفت: وظیفه ما دندانپزشکان حفظ هر چه بیشتر دندان های طبیعی فرد است.

دکتر مسلمی افزود: اگرچه استفاده از ایمپلنت های دندانی نتایج قابل قبولی را نشان داده است، وی افزود: اما تا جایی که می توان سلامت دندان ها و وضعیت بافت های اطراف را حفظ کرد، باید از آن پرهیز و برداشته شود. تا حد امکان. به تعویق انداختن درمان ایمپلنت دندان

عضو انجمن پریودنتولوژی ایران گفت: امروزه با پیشرفت علمی می توان دندان هایی را که در آستانه انقراض هستند درمان و حفظ کرد، این موضوع مهمی است که در دومین روز از بیست و یکمین دوره بین المللی بحث و تبادل نظر می شود. همایش انجمن پریودنتولوژی ایران مشکل حفظ دندان همین است.

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: امروزه با کمک تکنیک ها و جراحی های میکروسکوپی، بازسازی لثه و بازسازی استخوان می توان از کشیدن بسیاری از دندان ها جلوگیری کرد. از طرفی هزینه درمان بیماری لثه و حفظ دندان طبیعی کمتر از درمان با ایمپلنت دندان است.

وی بیان کرد: متأسفانه مردم با اهمیت و جایگاه دندانپزشک آشنا نیستند و برخلاف بسیاری از موارد که بیماران را به مطب دندانپزشکی می برند، بیشتر بیماری لثه بدون درد است، بنابراین بیماران در زمان طلایی به دندانپزشک مراجعه می کنند. احتمال التیام دندان های از دست رفته یا به شدت شکسته.

دکتر مسلمی گفت: نکته مهم در کار و آموزش حرفه ای تاکید بر همکاران دندانپزشک در معاینه و تشخیص بیماری لثه در مراحل اولیه است.

وی در پایان گفت: مشکل لثه یک بیماری خاموش است و در ادامه گفت: به مردم توصیه می کنیم مسواک و مسواک زدن را فراموش نکنند و حفره دهان را تمیز نگه دارند. توجه داشته باشید که دهانشویه نمی تواند جایگزین مسواک شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا