عمومی

مشکل گلزنی معضل تازه فوتبال ایران نیست/ 5 تیم شانس قهرمانی دارند

چمنیان در گفتگو با آنا

یک کارشناس فوتبال گفت: فوتبال ایران نیازمند اعتماد به بازیکنان جوان است و باید در برنامه هجومی شاهد ارتقای فنی تیم باشیم.

عباس سامانی در گفتگو با خبرنگاران خبرگزاری آنا درباره افت کیفی لیگ برتر ایران پس از دیدار تدارکاتی تیم ملی گفت: پیشرفت فنی تیم پیش بینی می شود. کمی کمتر و متوجه مهارت ها و توانایی های مورد انتظار نخواهیم شد. مشکل گلزنی مشکل جدیدی نیست زیرا مهاجمان کامل و فرصت طلب لژیونر می شوند و برعکس کمتر تیمی برای بازیکنان جوان ارزش قائل است. اگر گل گهر سیرجان هفته گذشته بتواند 5 گل به نفت مسجد سلیمان بزند و به امیر شهیم و امیر جعفری فرصت بدهد، دو بازیکن جوان این تیم در تغییر شرایط تیم تاثیرگذار است. شجاعت، شجاعت و انگیزه بازیکنان جوان موتور تیم را می سازد.

وی ادامه داد: فوتبال ایران نیازمند اعتماد به بازیکنان جوان است. به خصوص اگر به بازیکنان جوان فرصت بازی در پست های مرکزی و هجومی داده شود، به نظر می رسد افراد پشت سر آن انگیزه بالایی برای تاثیرگذاری در موفقیت تیم دارند. اکثر تیم ها در ساختار دفاعی به شرایط خوبی دست یافته اند و گل خورده های سختی دارند اما در برنامه هجومی به پیشرفت مورد انتظار دست نیافته اند. افزایش کیفیت برنامه دفاعی به تیم ملی کمک می کند و باید در برنامه هجومی نیز شاهد ارتقای مهارت های فنی تیم باشیم تا بازی تماشایی شود و هواداران بیشتر به تماشای بازی بپردازند.

کارشناسان فوتبال می گویند کدام تیم ها مدعی قهرمانی در این فصل هستند: فصل گذشته استقلال، پرسپولیس و سسپاهان مثلثی را تشکیل دادند که از آن تیم قهرمانی مشخص شد اما در این فصل تیم گلگو سرجان و فولسوم خوزستان یکی است. جذابیت را در بالای جدول نشان داد و اضافه کرد. به نظر من یکی از این پنج تیم قهرمان لیگ برتر می شود و تیم دیگری به آنها اضافه نمی شود. در میانه های جدول تیم مورد انتظار قرار دارد و به نظر می رسد جایگاه آنها تغییری نخواهد کرد. این تیم ها در خطر سقوط قرار نخواهند داشت و شانسی برای قهرمانی نخواهند داشت. در انتهای جدول تنها تیمی که نسبت به بازی هایی که انجام داده به جایگاه مطلوبی نرسیده بندر انزلی است. اگر این تیم خودش را پیدا کند و پیروزی های بیشتری کسب کند از منطقه سقوط خارج می شود.

اسپانیا قهرمان درباره عملکرد تیم ملی جوانان در جام قهرمانی آسه آن گفت: بازیکنان شاخصی در این تیم حضور دارند و سرمربی تیم افرادی را انتخاب کرده است که برای تیمش نهایت آمادگی را داشته باشند. صعود این تیم به مرحله نهایی پیش بینی می شود و امیدوارم در مرحله نهایی به دلیل کسب نتایج خوب برای حضور در مسابقات تیم های جوانان و نوجوانان ایران، اجازه صعود به جام جهانی را پیدا کند. شاگردان حسین عبدی بازی آماده ای را برگزار کردند و دلیل هماهنگی بازیکنان و سایر اعضای تیم برگزاری بازی است. وضعیت مشابهی از این برنامه ریزی در سایر تیم های مشابه دیده نشده است و امیدوارم فدراسیون فوتبال اردوی مناسبی را برای حضور در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی تدارک ببیند تا شاهد پیشرفت جوانان ایرانی باشیم. . جام جهانی با حفظ گذشته خوب.

انتهای پیام/4048/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا