عمومی

معضل توقیف تجهیزات سینمایی به عنوان کالای لوکس در گمرک

به گزارش خبرگزاری شینهوا، معاون توسعه فناوری و مطالعات فیلم و مدیرکل توسعه زیرساخت های فیلم و فناوری سمعی و بصری با مدیر مرکز امداد فنی سراسر کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند. و ارشاد اسلامی

در ابتدای این جلسه که توسط آقایان قدیر آشنا معاون توسعه فناوری و آموزش فیلم و محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر توسعه فناوری و زیرساخت فیلم برگزار شد، مدیران مرکز فنی به بیان نظرات خود پرداختند. و مشاوره در زمینه تولید فیلم و مسائل فنی.

در ادامه آقای قدیر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات فیلم گفت: نظر من نسبت به میز کمک از آن زمان تا کنون بسیار تغییر کرده است، گذشته و روزها و ماه ها گذشته است و نظرات و درخواست های شما را شنیده ام. با تمام وجودم. امیدوارم تا جایی که آیین نامه و قانون به ما اجازه می دهد با همکاری و همکاری رئیس سازمان و سایر فرهنگیان مشکلات را حل و مشکلاتی را که شما مشکل می دانستید برطرف کنیم. کشور.

لازم به ذکر است موضوعاتی مانند همکاری صادرات، واردات و مالیات، وام کم بهره، توجه به تولید داخلی و حمایت مادی و عاطفی از آن، معافیت مالیاتی و همکاری شهرداری با ادارات با کاربری غیر اداری و فعالیت در مراکز مسکونی و. برخورد با مراکزی که بدون مجوز فعالیت دارند از درخواست مسئول مرکز فنی در این جلسه.

در ادامه مدیر اداری مرکز پشتیبانی فنی مشکلات و توصیه هایی را برای بهبود تولید ارائه کرد و حامد فرجی مدیرعامل شرکت ونداد ایده پرداز پایدار گفت: ما تولیدکننده محصولات ایران هستیم و باید باشیم. این باور در بین مدیران مبنی بر اینکه محصولات ایرانی بسیار بهتر است، ناشی از تجارت خارجی است.

حمیدرضا کهپایی، مدیرعامل فوکوس فیلم نیز افزود: اپلیکیشن صفر تا صد فوکوس فیلم توسط متخصصان ایرانی تولید شده است و باید در تمامی مراحل یک فیلم به تمامی پروژه های حرفه ای خدمات خود را ارائه دهد.

صادقی نماینده شرکت ماشین سازی در دفتر بعث گفت: باید در فضای واقعی و مجازی زمینه ای فراهم شود تا همه مراکز بتوانند دستاوردهای خود را معرفی کنند و از توانمندی های تمامی مراکز فنی مطلع شوند.

امیرحسین سحرخیر، مدیرعامل شرکت فرهنگی هنری روشنا فیلم ضمن اشاره به عدم حمایت مرکز رسمی گفت: در برگزاری جشنواره های مختلف فیلم، کلیه کارهای آزمایشگاهی بدون مجوز به مرکز سفارش داده می شود و در عمل، مرکز مجاز نمی تواند از آن بهره مند شود. مزایای مجوز آنها.

فریبا فرد شاهین نماینده موسسه فرهنگ و هنر رسانه فکر فردا به ارزش افزوده مجوز مرکز فنی اشاره کرد و گفت: تعدادی از مراکزی که مجاز نیستند بدون مزاحمت در حال فعالیت و فعالیت هستند و این در حالی است که مراکز مجاز درگیر مسائلی مانند مالیات، بیمه، مکان و غیره هستند.

وی در ادامه ضمن صحبت از قیمت گذاری خدمات مراکز فنی گفت: در حال حاضر شهرداری از فعالیت مراکز فنی در ساختمان های مسکونی جلوگیری کرده و این در حالی است که تعدادی از مراکز از جمله اتاق های تشخیص و ادارات ثبت می توانند در ساختمان های مسکونی فعالیت کنند.

مالیات تجهیزات سینما را یک کالای لوکس می داند

مهندس نادر رضایی شوشتری مدیرعامل امواج صوتی نوفه بت ضمن بیان مشکل ایجاد اتحادیه صنفی مرکز پشتیبانی فنی هشدار داد: در حال حاضر اتحادیه صنف مرکز پشتیبانی فنی متشکل از پیشکسوتانی است که در برخی رشته های فنی مهارت دارند. . و می تواند برخی از وظایف دفتر توسعه زیربنایی از جمله صدور و تمدید پروانه های اداری و خدمات جنبه فنی قیمت را انجام دهد.

محمدرضا فیروزفر مدیر عامل شرکت پیروز گستر در این همایش گفت: باید با ارائه راهکارها و تصمیم گیری از آزادسازی پروژه های بدهی به مراکز دانشگاهی جلوگیری کرد.

در ادامه تعداد مراکز، بیمه تجهیزات، تعیین اهداف تعرفه ای، تشکیل مرجع مرجع برای کلیه مراکز دانشگاهی را از مهم ترین موارد ذکر کرده است.

محمدرضا طهمورث، مدیرعامل شرکت طهمورث گفت: برخی از تجهیزات فنی برای تعمیر و بهسازی به خارج از کشور ارسال شد که به عنوان دستگاه های لوکس در گمرک توقیف شد. برای این مشکل نیز باید راه حلی ارائه شود. بهره مندی از معافیت مالیاتی نیز از الزامات مراکز دانشگاهی است.

نازنین مفخم مدیرعامل شرکت گتی فیلم افزود: آموزش نیروی انسانی یکی از موضوعات مهم در فعالیت های فنی فیلم است چرا که سینما تنها تجهیزات نیست و تکنسین های فیلم نیز در این زمینه مهم هستند. اکنون مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد.

فریبرز نیکراد، مدیرعامل طراح صنعت رسانه نیکراد به کیفیت در بعد فنی اشاره کرد و ادامه داد: باید بین مراکزی که کار باکیفیت ارائه می کنند و مراکزی که کیفیت بی اهمیتی دارند تفاوت وجود داشته باشد، بنابراین وزارت فرهنگ و ارشاد باید مطالبی را در اختیار آنها قرار دهد. مراکز فنی، نه تولید کننده.

در ادامه این جلسه مهندس قدیر آشنا معاون توسعه فناوری و آموزش فیلم ضمن تشکر از تمامی مدیران مرکز دانشگاهی گفت: باید فرصت های بیشتری برای بررسی و ارتباط موثر با همه سازمان ها ایجاد شود. برای ایجاد مشکلات در سایه آن. یکی از مشکلات فعالیت مراکز غیرمجاز است که باید فکری برای آن کرد.

آشنا در ادامه هشدار داد: تمامی سینماهای دنیا و متخصصان شاغل در آنها از پرداخت مالیات معاف هستند. اینجا هم باید همین اتفاق بیفتد تا همه صنوف فنی سینما از پرداخت مالیات معاف شوند.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی این وزارتخانه ضمن اشاره به بهینه سازی سامانه این وزارتخانه خاطرنشان کرد: در حال حاضر تسهیلات پرداختی از سوی سیستم بانکی همچنان کم است و با توجه به هزینه خدمات فنی، این تسهیلات باید باشد. افزایش یافت.

در پایان جلسه کلیه مراکز بر ادامه جلسه و ایجاد سامانه اطلاع رسانی برای میزان کار و فعالیت مرکز فنی تاکید شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا