عمومی

معلولان به دلیل عدم دسترسی به وسایل ایاب و ذهاب از خدمات حداقلی محروم مانده‌اند

به گزارش تکنونامه، «سامیه جهانشاهی» مدیرکل بهزیستی هرمزگان در دیدار با شهردار و اعضا شورای اسلامی شهر بندرعباس وی ضمن خیرمقدم به هفته جهانی معلولان گفت: حدود 9 هزار و 870 معلول در بندرعباس داریم که نظارت بر تصویب باید با برنامه ریزی مناسب به ویژه برای این افراد انجام شود.

وی افزود: مناسب سازی و دسترسی به امکانات عمومی یکی از نیازهای جامعه معلولان است.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان وی افزود: یکی از مصوبات کمیته مناسب سازی کشور این است که شهرداری تمهیدات لازم را برای حضور معلولان در مجتمع ها و مراکز اجتماعی ایجاد کند.

آقای جهانشاهی خواستار انتصاب فردی به عنوان مشاور شورای شهر بندرعباس در امور مناسب سازی شد و گفت: بسیاری از معلولان مستعد و مستعد به دلیل عدم دسترسی به امکانات از حداقل خدمات بهزیستی محروم هستند. حمل و نقل. فرزندان ما در استان هرمزگان پتانسیل بالایی در عرصه نمایش، موسیقی، هنر و ورزش دارند.

وی گفت: برخی از این افراد در رشته های ورزشی مدال طلای جهانی را کسب کردند اما به دلیل نبود حداقل امکانات همچنان نیازمند هستند و نمی توانند به خدمات تعیین شده برای خود دسترسی داشته باشند. انشالله این مشکل جزو اولویت ها باشد.

آقای جهانشاهی گفت: تا زمان تشکیل کمیته تعدیل در شهرداری بندرعباس به نظر می رسد واقعیت این مشکل در شهر وجود نداشته باشد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان وی در پایان تاکید کرد: افراد مستعد زیادی داریم که به دلیل نداشتن وسیله نقلیه نمی توانند در تمرینات تئاتر، موسیقی و ورزش شرکت کنند. اولویت حمل و نقل دانش آموزان خاص با کشتی های حمل و نقل استانی باشد.

46

دکمه بازگشت به بالا