عمومی

مقتدی صدر خطاب به معترضان: پیامتان رسید!

رهبر جنبش صدر با انتشار توییتی ضمن حمایت از اعتراض و ورود به مجلس، از هواداران خود (معترضین) خواست به خانه های خود بازگردند.

به گزارش تکنونامه، آقای سید مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق چهارشنبه شب در صفحه توئیتر خود دستور خروج معترضان از پارلمان عراق و بازگشت به خانه های خود را صادر کرد و نوشت: شما فساد را به وحشت انداختید.

وی در ادامه توئیت خود نوشت: دو رکعت نماز بخوانید و به سلامت به خانه خود بازگردید.

رهبر جنبش صدر عراق افزود: قیام محرم الحرام قیام اصلاح و مقاومت در برابر ظلم و فساد است.

پس از انتشار این سری از توییت ها، طرفداران شما دفتر مجلس شورای ملی و محوطه سبز را ترک کردند.

در واکنش به توسعه منطقه سبز بغداد و حمله معترضان به صحن مجلس، چارچوب هماهنگی کار شیعیان عراق بر لزوم هوشیاری و آمادگی در برابر تروریسم در عراق چهارشنبه شب تاکید کرد.

چارچوب هماهنگی مردم عراق خطاب به جامعه عراقی گفت: پس از تکمیل اقدامات اجرایی برای تشکیل دولت خدمات ملی توسط نیروهای چارچوب هماهنگی و به اتفاق آرا با آوردن فرم تیم ملی که به دلیل کارآمدی مشهور است، موافقت کردند. و ثبات، از دیروز. جنبش و تماس های مشکوکی را که نشان دهنده هرج و مرج، تحریک درگیری و حمله بود، زیر نظر داشت.

شامگاه چهارشنبه (5 ژوئیه) صدها تن از هواداران صدر عراق در اعتراض به پیشنهاد «محمد شیعه السودانی» برای تصدی پست نخست وزیری عراق در میدان تحریر بغداد تجمع کردند و وارد منطقه سبز بغداد و پارلمان عراق شدند. برج.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا