علم و تکنولوژی

ممنوعیت اعزام افراد بالای ۶۵ سال به حج

به گزارش شفاف، بر اساس اطلاعات انجمن ماه سرخ؛ طاهر درودی در خصوص شرایط و ضوابط حج 1401 گفت: در سال های گذشته مناسک حج با شیوع کرونا مختل شده بود و اعزام مسافران به حج فقط از اتباع سعودی و ساکنان این کشور غیرممکن بود و به حج ملحق شوید. “

وی افزود: پس از دو سال، هفته گذشته بود که دولت عربستان اعلام کرد حج امسال را با ظرفیت حدود یک میلیون نفر برگزار می کند. لازم به ذکر است که اعلام دولت عربستان نسبت به سال گذشته بسیار دیر است، لذا سال گذشته در آن زمان تمام کارهای انبیاء انجام شد و همه آماده تسلیم بودند.

مسئولان جمعیت هلال احمر خاطرنشان می کنند که اعلام کند حج عربستان می تواند منجر به مشکلاتی در زمینه اسکان، ترتیب هتل ها و حتی پروازها شود و این مشکلی است که هر کشوری با آن مواجه است. راه برگزاری این رسالت الهی همچون سال های گذشته هموار شد.

درودی گفت: جمعیت هلال احمر همچنان در تلاش است تا همانند سال گذشته معاینات و ارزیابی های پزشکی زائران را انجام دهد و پس از اعزام به زائران مکه و مدینه خدمات رسانی خواهد کرد. با هماهنگی حج و زیارت مقدمات و هماهنگی های اولیه برای انتخاب راهب انجام شد و در نهایت تا 10 روز دیگر نام راهب در موکب حج اعلام می شود.

معاون حج و زیارت مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: حدود یک میلیون نفر برای حج امسال اعلام شده است و از این سهمیه 150 هزار شهروند سعودی و تنها 850 هزار نفر از این کشور به حج مشرف می شوند. کشورهای دیگر می توانند به حج مشرف شوند و پیش بینی می شود حدود 30 هزار زائر ایرانی به حج اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه ماه سرخ آماده ارائه خدمات درمانی به زائران است، گفت: درودی تامین دارو، تهیه تجهیزات پزشکی، انتخاب و آماده سازی کادر درمانی را از جمله اقداماتی است که باید انجام شود، عملی و به روز باشید. به روز. از میان کاروان های شناسایی شده، امتحانات زائران به قصد آغاز خواهد شد.

این مسئول هلال احمر گفت: در سال 1377 تعدادی از راهبان برای بازرسی مراجعه کردند اما به دلیل شیوع بیماری عروق بیماری کرونا قلب از اعزام به مراسم حج خودداری کردند که قطعا تغییر خواهد کرد و یکی از تغییرات است. یعنی افراد اعزام می شوند.

دکمه بازگشت به بالا