علم و تکنولوژی

مواد غذایی مناسب برای درمان و جلوگیری از تشدید آنفولانزا

بر اساس گزارش‌های واضح، مردم اغلب در هنگام بیماری‌هایی مانند آنفولانزا تمایل زیادی به غذا خوردن ندارند، اگرچه غذاهای خاصی وجود دارد که می‌تواند به بهبود و بهبود این افراد کمک کند. هنگامی که آنفولانزا دارید، باید غذای مغذی بخورید و آب کافی بنوشید تا بدن خود را قوی و هیدراته نگه دارید و سریعتر از آنفولانزا بهبود پیدا کنید.

سوپ مرغ

بررسی ها نشان می دهد که مواد موجود در سوپ مرغ ضد التهاب بوده و التهاب را کاهش می دهد، همچنین سوپ مرغ بینی و گلو را باز می کند و افراد راحت تر نفس می کشند.

سیر

سیر همچنین دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است، این ماده به فرد کمک می کند تا سیستم ایمنی بدن خود را بهبود بخشد و با عفونت هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه کند.

سبزیجات

کدو تنبل سرشار از فیبر است که هضم غذا را بهبود می بخشد و سبزیجات نیز حاوی مواد مغذی از جمله ویتامین C، آهن و اسید فولیک هستند. این مواد نقش مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی دارند و همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی هستند که باعث بهبود سریعتر بدن می شود.

اب

هیدراته ماندن مهمترین کاری است که یک فرد می تواند برای مبارزه با آنفولانزا انجام دهد.

نوشیدنی ها و میوه ها

میوه ها و سبزیجات با ویتامین C می توانند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کنند، سطوح بالای ویتامین C را می توان در فلفل های تند یا شیرین از همه رنگ ها، پرتقال، گریپ فروت، کیوی یافت.

زنجبیل

زنجبیل شرایطی مانند حالت تهوع و آنفولانزا را از بین می برد، خواص زنجبیل باعث بهبود سیستم گوارشی می شود. این ماده برای رفع حالت تهوع دوران بارداری نیز موثر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا