عمومی

موتور پرسپولیس در اراک هم ریپ می‌زند؟/ آمادگی «گربه سیاه» برای توقف دوباره سرخپوشان

توجه داشته باشید؛

پرسپولیس برای شکست دادن “گربه سیاه” باید بازی بهتری نسبت به دو بازی قبلی انجام دهد.

به گزارش خبر گروه ورزشی خبرگزاری آنا. ابراهیم طالبیوقتی به نام هایی مانند علیرضا بیرانوند، سروش رفیعی، دانیال اسماعیلی فر، مرتضی پورعلیگنجی، گئورگی گلسیانی، یورگن لوکادیا و به خصوص سعید صادقی نگاه می کنیم و می دانیم که مهدی ترابی، میلاد سرلک و کمال ساغم نیا از فصل گذشته ابقا شده اند. در واقع خیلی ها از این بیست بازیکن سرشناس گمانه زنی کرده اند و خیلی ها معتقدند که پرسپولیس آماده قهرمانی است. البته بعد از گذشت تنها دو هفته از بازی های لیگ، خیلی وقت ها درخواست برای تعیین عملکرد تیم نادرست است، اما چه کسی استقلال یا پرسپولیس را که هر کدام نیمی از مردم این سرزمین پشت سر خود دارند، یک تیم معمولی می بیند.

در دو بازی پرسپولیس با ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان، ایرادادی سرخپوشان در سه مورد زیر پیدا شد:

1) پرسپولیس بازیکنانی را انتخاب کرده که از نظر فنی توانا و معروف هستند، اما اکثرا مهندس و فنی هستند، کمتر کارگر و جنگنده هستند، آلمانی ها معتقدند که موفقیت نیاز به هوپلینگ و ایندیانا دارد، یعنی افسر و رزمنده، به نظر من در پرسپولیس افسران بیشتری هستند. . . با این حال آنچه در دو بازی قرمزها دیده ایم، در نبرد عقب نشینی می کنند. موضوعی که هیچ تناسبی با دستیابی به تعالی ندارد.

2) یحیی گل محمدی باید اعتراف کند که پرسپولیس در این دو بازی حملات زیادی دارد اما حملات تیمش سمی نیست، یادمان باشد حتی مار کبری هم مثل کرم بدون نیش است. بنابراین پرسپولیس تا زمانی که خطرناک نباشد یک تیم عادی محسوب می شود.

3) در فوتبال ایران نقش لیدر بازیکن در تیم به درستی دیده نمی شود و با موفقیت ارزیابی نمی شود. نقش سید جلاد حسینی در پرسپولیس پر رنگ است و عدم توجه و تهیه نکردن جانشینی هم وزن برای او تاوان سنگینی برای سرخ پوشان خواهد داشت. سیدجلال حسینی به راحتی قابل تعویض نیست. این یک مشکل بزرگ برای این شانس است که 5 فصل متوالی قهرمان لیگ برتر شود.

یادمان باشد پرسپولیس با ذوب آهن که تقریبا نیمه دوم را با بازیکنان کم بازی کرد سود چندانی نداشت چون با فولاد و در خانه حرفی برای گفتن نداشت.

اگر پرسپولیسی ها در بازی امروز با آلومینیوم اراک به قسمت ذهنی توجهی ندارند و مشکل حل نمی شود، فشار زیادی را که نیاز دارند در مشکل نتیجه گیری و آلومینیومی که در آبادان بردند و اساساً در نظر بگیرند. ترس از “گربه سیاه” بودن در ذهن بازیکن پرسپولیس ایجاد شده است، کار پالفوس در اراک بسیار سخت می شود. سیدمهدی رحمتی فصل گذشته در ورزشگاه آزادی یحیی گل مهدی را شکست داد تا این بار در صورت اجرای بهتر گلش پرسپولیس را شکست دهد.

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا