علم و تکنولوژی

موج جدید شیوع کرونا در چین به معنای پایان همه‌گیری است؟

تکنونامه/ خراسان رضوی 3 سال از ثبت اولین مورد کووید 19 در شهر ووهان در وسط چین می گذرد و اکنون موارد ابتلا دوباره در حال افزایش است، اما این بار دیگر اینگونه نیست. در سال 2019، و برخی از کارشناسان معتقدند این می تواند نشان دهنده پایان همه گیری باشد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، ماه گذشته، مقامات چینی با اعمال قوانینی مانند قرنطینه سریع، آزمایش های دسته جمعی و قرنطینه سخت، سیاست سختگیرانه «کووید صفر» را اجرا کردند. در حالی که این استراتژی جان بسیاری را در طول همه گیری نجات داده است، معترضان در اوایل ماه جاری به خیابان ها آمدند تا از دولت بخواهند اقدامات را کاهش دهد.

در اقدامی تکان دهنده، مقامات چینی به طور کامل این سیاست را کنار گذاشته اند. این بدان معنی است که آزمایش انبوه در مناطق کم خطر ضروری نیست و کسانی که علائم خفیف دارند می توانند در خانه قرنطینه شوند.

از آن زمان، تعداد افراد مبتلا به کووید-19 در چین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

این کشور اکنون گزارش تعداد مبتلایان را متوقف کرده است و برخی کشورها از جمله ایالات متحده محدودیت های جدیدی را برای گردشگران چینی اعمال کرده اند زیرا دولت چین در مورد تعداد موارد و مرگ و میر ناشی از این ویروس شفاف نبوده است.

از آنجایی که چین عملاً 3 سال است که بسته شده است، ایمنی این کشور هنوز پایین است و بسیاری از مردم، از جمله افراد مسن، برنامه واکسیناسیون ندارند، و میزان بروز به سرعت در حال افزایش است.

به گفته سیذارت سریدار، دانشمند پزشکی در دانشگاه هنگ کنگ، اوج این بیماری هنوز فرا نرسیده است.

وی معتقد است چین یکی از آخرین جاهایی است که موج کرونا هنوز در آن گسترش نیافته است و قبل از این موج شیوع بیماری همه گیر در کشورهای دیگر وجود داشت و از آنجایی که اکنون شیوع مجدد بیماری کرونا در چین آغاز شده است، پس از آن ویروس در جاهای دیگر کسی را نخواهد داشت که برود و این ممکن است به این معنی باشد که ما در آخرین مرز اپیدمی هستیم.

به گزارش رادیو ملی چین، با تغییر ناگهانی سیاست دولت در مورد شیوع بیماری کووید-19، مردم در سراسر چین هنوز در مورد گسترش این بیماری ابهام و سردرگمی دارند. بدون دسترسی جهانی به اینترنت و پیام‌های متناقض کارشناسان بهداشت عمومی، انتظار می‌رود که عفونت‌ها و مرگ‌ومیرهای گسترده در چین ادامه یابد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا