عمومی

موسسه صهیونیستی: ایران و حزب‌الله صدها پهپاد بسیار پیشرفته با قابلیت‌های متفاوت دارند

به گزارش گروه بین الملل فارس، مرکز تحقیقات صهیونیستی روز چهارشنبه از تجهیز حزب الله ایران و لبنان به صدها پهپاد پیشرفته با قابلیت های مختلف خبر داد.

به گزارش جروزالم پست، موسسه صهیونیستی آلما می نویسد که حزب الله حدود 2000 پهپاد بدون سرنشین دارد که بسیاری از آنها نمونه هایی از پهپادهای پیشرفته ایران هستند و برخی دیگر به صورت مستقل ساخته می شوند.

بر اساس گزارش ها، حزب الله از دهه 1990 از پهپادهای خود در سوریه و همچنین علیه اسرائیل استفاده می کند. حتی قبل از جنگ دوم لبنان در سال 2006، این گروه هواپیماهای بدون سرنشین را برای اشغال فلسطین فرستاد.

این گزارش خاطرنشان می کند که ایران از سال 1984 پهپادهای خود را می سازد و کشتی های جنگی این کار را نمی کنند.

در این گزارش به صدها پهپاد ایرانی که در حال کار و آزمایش هستند و همچنین مدل‌های پهپاد مورد استفاده حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه اشاره می‌کند.

در سپتامبر 2021، بنی گانتز، وزیر جنگ اسرائیل گفت که پهپادهای ایران یکی از مهمترین ابزارها و پیشرفته ترین آنها در ایران است. او گفت این مجموعه ای مرگبار و دقیق از تسلیحات است، مانند موشک های بالستیک یا هواپیماها که می توانند هزاران مایل را طی کنند. ایرانی ها با هماهنگی و هدایت نیروی هوافضای سپاه و نیروی قدس این هواپیماها را می سازند.

بر اساس گزارش ها، ایران پهپادی نیز طراحی کرده است که می تواند در 10 میلیون پهپاد پرواز کند. ایران این نوع پهپاد را که در فروردین ماه به فضا پرتاب شد با کلاهک 5 تا 15 کیلوگرمی با برد 400 کیلومتر تولید کرده است.

اخیراً روزنامه آمریکایی «نشنال اینترست» در مطلبی نوشت که پهپادهای ایران می توانند برای اهداف مختلف و انجام وظایف نظارتی مسلح شوند.

در این بیانیه آمده است: پهپادهای ایران می توانند بمب و موشک را برای اهداف مختلف و همچنین ماموریت های شناسایی حمل کنند. علیرغم بودجه نظامی سالانه ایران که معمولاً بین 15 تا 20 میلیارد دلار است، ایران بیش از دو یا سه برابر کشورهای دفاعی خود مانند آلمان، انگلیس و روسیه پهپادهای مسلح تولید می کند. البته پهپادهای ایران از فناوری پیشرفته آمریکا و متحدانش برخوردار نیستند، اما ابزاری غیرقابل انکار و قابل اعتماد برای نمایش نیروهای نظامی کشور هستند.

به گزارش نشنال اینترست، ایران می‌تواند از پیشرفته‌ترین پهپاد در نیروهای مسلح خود با ترکیبی از پدافند هوایی و موشک‌های بالستیک متعدد استفاده کند. این به وضوح تلاشی برای نشان دادن این است که یکی از دولت های مستبد است که سلاح می سازد و بسیار فراتر از مهندسی معکوس تجهیزات روسی، چینی یا کره ای کره شمالی است.

انتهای پیام/این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا