عمومی

میزان غلظت آلاینده‌های جوی شهرستان کاشان در مرز هشدار نیست

غلظت آلودگی هوا در شهرستان کاشان در حد هشدار نیست

مدیرعامل سازمان پیشگیری از بلایای منطقه ویژه اداری کاشان گفت: تصمیم برای تعطیلی مدرسه و مرکز علمی کاشان بر عهده استان اصفهان و پس از درخواست فرمانداران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تکنونامه از کاشان، آقای جواد مزروعی با بیان اینکه میزان آلودگی هوای کاشان طی دو روز به 120ppm رسیده است، گفت: سه روز پیش اما نه در شرایط خطرناک، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها ضروری بود. .

وی افزود: مدیریت بحران استانداری در نیمه دوم سال و همزمان با پدیده وارونگی و پایداری جوی پایش گزارش مستمر آلودگی را داشته است.

معاون توسعه و برنامه ریزی منطقه ویژه اداری گفت: پس از جمع بندی گزارش دریافتی میزان آلودگی هوای کاشان به مرز خطرناک 150ppm نرسیده است، همچنین کارشناس هواشناسی کاشان بارش باران را پیش بینی کرده است که این امر حائز اهمیت است. نقش در حذف آلودگی

مزروعی تصریح کرد: تعطیلی مدرسه کاشان پس از درخواست استاندار و در حیطه اختیارات استانداری بوده اما تعطیلی این دفتر با نظر هیئت محترم وزیران انجام شده است.

مدیر بحران کاشان تداوم آموزش و پیشگیری از تعطیلی مدارس به ویژه پس از مدت ها شیوع ویروس کرونا را از اولویت های بسیار مهم فرماندار کاشان دانست و گفت: با این حال اگر هوای کاشان در وضعیت بد و بدی قرار گیرد. مرحله خطرناک ، مدیریت بحران استانداری تصمیم به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها گرفت.

مزروعی به هنگام اعلام آلودگی هوای کاشان، پرهیز از تردد غیرضروری کودکان، سالمندان و بیماران، کاهش استفاده از خودروهای شخصی و استفاده از قایق های حمل و نقل عمومی توصیه کرد.

در انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج رای دادن و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا