عمومی

نابودی اسرائیل به دست یهودیان رقم خواهد خورد؟

به نقل از العربی الجدید، ایهود باراک، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، گفت: ما باید چشمان خود را باز و قاطع و بدون رها کردن هیچ فرصتی برای میانه روی و خویشتن داری، با ارعاب و خطر نگه داریم. می تواند به سمت حل و فصل مناقشه اسرائیل و فلسطین حرکت کند.

ایهود باراک، که پس از گفتگوهای اسرائیل با یاسر عرفات، رهبر فقید فلسطین در مذاکرات کمپ دیوید در سال 2000، گفت که “شریکی به نام فلسطین وجود ندارد” به نظر می رسد امروز نزدیکتر از دو دهه پیش به نظر می رسد. ما در حال حرکت به سمت یک راه حل هستیم، اما به آرامی و نه با سرعتی که می خواهیم و در نهایت نباید امنیت و منافع حیاتی خود را به خطر بیندازیم.»

وی با بیان اینکه اسرائیل در حال حاضر از نظر نظامی، استراتژیک، فناوری و اقتصادی قویتر از هر زمان دیگری است، گفت: تهدیدهای خارجی دشمن است و ما باید برای رسیدن به اهدافمان سخت تلاش کنیم و پشتکار داشته باشیم، جای نگرانی و ترس نیست. وجود ندارد.

به گفته وی، اولین تهدید امنیتی برای رژیم صهیونیستی که دولت می تواند بر آن غلبه کند، سخنران در نهایت یک تروریست فلسطینی (اپوزیسیون) بود.

تهدید دوم، تهدید موشک ها و موشک های جنبش لبنانی حماس و حزب الله و همچنین تلاش ایران برای استقرار موشک های پیشرفته و موشک های نقطه زن در بلندی های جولان است، تهدیدی که اسرائیل از نزدیک آن را رصد می کند، اما حتی خطرناک است. نمی تواند تهدیدی برای موجودیت اسرائیل باشد.

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی تهدید سوم را گسترش برنامه می داند.برنامه هسته ای ایران; اگر ایران به یک کشور هسته ای تبدیل شود، همه چیز تغییر خواهد کرد، اسرائیل باید اساساً با آمریکا برای مقابله با این تهدید همکاری کند و اگر آمریکا و اسرائیل برنامه ای برای مقابله با تلاش های ایران نداشته باشند، “شکست تاریخی” خواهد بود. «آنها با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

با این حال، ایهود باراک گفت که این اظهارات مربوط به استفاده ایران از سلاح هسته‌ای علیه اسرائیل نیست، زیرا ایرانی‌ها دلیلی دارند که فکر کنند گسترش سلاح‌های هسته‌ای در ایران مانند گسترش سلاح‌های هسته‌ای در کره است.

باراک گفت: بر اساس تجربه تاریخی، تنها خطری که می تواند اسرائیل را تهدید کند و به یک خطر موجود تبدیل شود، بحران داخلی، اختلافات داخلی و نفرت فزاینده در میان خود یهودیان است.

وی با تاکید بر اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی و همچنین شکاف های روزافزون داخلی، به فیلم اسرائیلی «افسانه نابودی» که به تازگی در سینماها اکران شده است، اشاره کرد و گفت که شخصیت ها بازی می کنند. نقش‌های این فیلم برگرفته از میراث یهودی، متن و کتاب و کاملاً مطابق با واقعیت امروز اسرائیل است.

او گفت: «ما اکنون بین متهم جنایتکار (بنیامین نتانیاهو) و سامیست ها اتحاد داریم. نتانیاهو و حامیانش در تلاش هستند تا گفتمان مردم را مسموم کنند تا محاکمات او را تغییر دهند و اعتماد مردم اسرائیل به قوه قضاییه و اداره آن را تضعیف کنند. اکنون بین آنها و ایتمار بن گویر (نماینده تندرو کنست) و امثال آنها اتحاد وجود دارد. این شخصیت زمانی توسط همه احزاب صهیونیستی رد شد اما اکنون توجیه شده است.

“این گروه های یهودی و مسیحی به جای حمایت از نیروهای امنیتی با خون کشته شدگان این عملیات می رقصند. به نظر می رسد که آنها و رهبران حماس با هم برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین از جنگ همکاری می کنند. اسلام.

وی در پایان گفت: هرکس فکر کند روابط با اردن و مصر و توافق ابراهیم می تواند با چنین جنگی ادامه یابد، برای آینده ما مضر است.

311311

دکمه بازگشت به بالا