علم و تکنولوژی

نجابت: انرژی مجلس باید معطوف به حل ناکارآمدی‌ها شود

كميسيون امور داخله كشور و شوراي ملي تاكيد كردند كه: مجلس با توجه به مطالبات مردم از دولت انتقاد كند، نقطه ضعف را به درستي مشخص كند، بر رفع كمبود كيفيت تمركز كند.

روح الله نجابت در گفت وگو با تکنونامه، با اشاره به لزوم نقد کارشناسی از عملکرد دولت توسط مجلس، گفت: صدای مردم به جای پرداختن به اتهامات بی مورد و چالش های غیر ضروری در دولت شنیده می شود. وضعیت مسکن و دارو را سرلوحه کار خود قرار دهید و مدیر ناکارآمد را مقصر بدانید. مجلس باید با دقت و بر اساس خواسته های مردم از دولت انتقاد کند.

وی در ادامه گفت: در روزهای اخیر وضعیت مواد مخدر غیرقابل قبول است و مردم معتاد هستند. آیا این صدا از شورا شنیده می شود؟ شرایط تولید مسکن قابل قبول نیست و مسئولان وزارت راه زیر بار مطالبات رئیس جمهور و نیازهای جامعه می افتند. آیا مجلس به این وضعیت واکنش نشان می دهد؟

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی تصریح کرد: امکان استیضاح در شورا محدود نیست و نمی توان وزیری را استیضاح کرد یا با وزیر دیگری مبارزه کرد. بنابراین مجلس باید نقطه ضعف را شناسایی و انرژی خود را به سمت رفع ناکارآمدی سوق دهد. وزارت اقتصاد یکی از نقاط دفاعی دولت سیزدهم است و عملکرد وزیر اقتصاد بالاتر از مدیریت اقتصاد بسیاری از افراد دولت است. وقتی شورا وزیر اقتصاد را به چالش بکشد، مردم درباره ما چه فکری خواهند کرد؟ آیا اینها را نشانه نظارت و مطالبه می دانند یا مبارزه سیاسی و رسانه ای می دانند؟

وی تاکید کرد: رسانه های نزدیک به نهادهای مختلف آتش نشانی مجلس و دولت بد قابل قبول نیست و موید همین روحیه مبارزه رسمی بخشداری است. این هفته مجلس در حال رصد وضعیت مواد مخدر است و وزیر مربوطه به انتقادات مجلس پاسخ خواهد داد. جان مردم جای سهل انگاری و گناه نیست و اولویت مجلس و دولت این مشکل را حل می کند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا