علم و تکنولوژی

نحوه تهیه داروی بیماران مزمن در طرح «دارویاری»

برخی از بیماری های مزمن مانند فشار خون، دیابت، بیماری های قلبی و چربی خون و موارد مشابه نیاز به مراقبت مداوم، مراجعه به پزشک و البته دارو دارند.

به گزارش تکنونامه، در گذشته افراد مبتلا به بیماری های مزمن که معمولا افراد مسن بودند، باید هر بار برای تمدید دارو به پزشک مراجعه می کردند و سپس دارو را از داروخانه تهیه می کردند. خوشبختانه با اصلاح سیاست تبادل دارو یا طرح «درویاری» که از پنجشنبه گذشته راه اندازی شد، امکان تمدید نسخه تا دو نوبت بدون نیاز به مراجعه به پزشک وجود دارد.

لازم به ذکر است که با اجرای طرح دارویی هیچ هزینه ای برای تهیه داروهای نسخه ای وجود نخواهد داشت، اما اگر بیمار بدون نسخه برای تهیه دارو مراجعه کند، بیمار ارجاع داده می شود. افزایش هزینه ها.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، داروهای بدون نسخه (OTC) افزایش قیمتی ندارند. در عین حال وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که به دلیل مصرف روزانه این داروها در سراسر کشور و بر اساس دستور رئیس جمهور، ۱۱۹ نوع دارو بدون نسخه در دسترس قرار گرفته است. مواردی که بیشتر استفاده می شوند پوشش داده شده اند

بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو، خوشبختانه داروهایی که قبلاً بیمه نبوده اند مانند سیتاگلیپتین، روزوواستاتین، امپاگلیفلوزین، کابرگولین، پانتوپرازول، کلاریترومایسین و داروهای مشابه در این طرح گنجانده شده و هزینه آنها توسط بیمه.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا