علم و تکنولوژی

نرخ سوء تغذیه میان دانش‌آموزان بسیار نگران کننده است

به گزارش شفاف، ستاری فرد در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری در ارائه خدمات بازرسی کاکایی، حرکتی و ورزش استعدادهای درخشان کودکان و نوجوانان 7 تا 17 سال در مناطق محروم سراسر کشور، بین بنیاد کداک 15، وزارت. معاون کمیته آموزش و ورزش دانش آموزی با بیان اینکه مصوبه کمیته مرکزی حزب و ورزش بدنی نتایج خوبی برای آموزش و پرورش دارد، گفت: هم از نظر سخت افزاری و تامین زیرساخت های لازم از جمله ساخت مدارس و هم از نظر نرم افزاری و برقراری عدالت آموزشی سرآمد بوده است.

وی با اشاره به اینکه: یکی از موضوعات مهمی که در سند تحول بنیادین بر آن تاکید شده، نقش مشارکت و اثربخشی در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان است، گفت: دفتر اداری کمیته مرکزی حزب به طور فعال مسئولیت دارد. که در این احترام، پذیرفته شده است.

وی بیان کرد: بنیاد با توجه به فعالیت های مختلف سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی خوبی را ایجاد کرده است و این کمک آموزشی راهکاری برای رفع نیازها و مشکلات است که می تواند ما را در رسیدن به هدف آموزش یاری کند.

وی با بیان اینکه 6 حوزه تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین پیش بینی شده و همچنان دیده می شود، گفت: یکی از حوزه های 6 گانه سند تحول بنیادین به حوزه های زیستی و کالبدی اختصاص دارد. یعنی توانایی های دانش آموزان شناسایی و شکوفا شود و به نیازها و مشکلات مربوط به این رشته رسیدگی شود.

آقای ستاری فرد با بیان اینکه وضعیت فعلی دانش آموزان ما کم تحرکی، چاقی و کم تحرکی دانش آموزان و تغییر سبک زندگی آنها به کم تحرکی و بازی های دیجیتال یا الکترونیکی و غیر فعال است که دانش آموزان ما را با مشکلات جدی مواجه می کند، گفت: شناسایی و معاینه. این دانش‌آموزان اولین قدم این است که با سیاست‌گذاران برای حل این مشکلات روبرو شوند.

وی افزود: طی 5 سال گذشته 10 درصد به میزان اضافه وزن و چاقی دانش آموزان اضافه شده است که یکی از مشکلات جدی ماست. علاوه بر افزایش چاقی و اضافه وزن، میزان سوء تغذیه در بین دانش‌آموزان نگران‌کننده است، بنابراین باید به مشکل تغذیه دانش‌آموزان توجه جدی کرد و برای مشکل تهدید سلامت کودکان برنامه‌ریزی مناسبی داشت. آموزش و پیشرفت بنیاد 15 خرداد می تواند به حل مشکل کمک کند.

با اشاره به امضای این تفاهم نامه امیدواریم: امیدواریم بتوانیم هم در استعدادیابی ورزشی و هم راهنمایی حرفه ای دانش آموزان برای حمایت از ورزش ملی و قهرمانی کشور کمک کنیم. همچنین مشکلات تشخیص بیماری ها و نرمال سازی عضلات، پی بردن به توانایی های دانش آموزان و معاینه دانش آموزان از نظر مشکلات.

دکمه بازگشت به بالا