علم و تکنولوژی

نسخه‌نویسی الکترونیک، زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها

طبق اخبار، دکتر بهرام عین اللهی در نشست مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور در مرکز همایش های بیمارستان شهید رجایی تهران با اشاره به پیشرفت های فناوری اطلاعات و حوزه نرم افزارهای هوشمند . در سطح جهانی، تاکید بر این است: از آنجایی که دنیای نرم‌افزار در حال جهش است و ابزارها و تکنیک‌های در حال ظهور در این زمینه در حال حاضر وارد بازار می‌شوند، دانشگاه‌های ما باید از همه ظرفیت‌های فناوری خود استفاده کرده و آن را ارتقا دهند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروزه مگا کامپیوترها و هوش مصنوعی در دنیا پیشرفت های بزرگی داشته است، باید در این زمینه نوآور باشیم تا خدمات درمانی با حداکثر سرعت و سرعت به مردم ارائه شود. ” نوعی دسترسی عادلانه و عاقلانه.”

اختلال در اطلاعات ممنوع است

وی یکی از شاخص های ریاست دانشگاه را پیشرفت فناوری دانست و گفت: نهضت فناوری اطلاعات باید یکپارچه شود و همه دانشگاه ها به ویژه علوم پزشکی به طور کامل عمل کنند. هماهنگی با وزارت بهداشت به عبارت دیگر باید به سمت ایجاد سیستم یکپارچه اطلاعاتی در کشور حرکت کنیم. بنابراین وحدت اطلاعات باید پایان یابد و وحدت و هماهنگی باید عرصه فناوری اطلاعات را تسخیر کند.

عین اللهی به نقش فناوری اطلاعات در نظارت و ارزیابی اشاره می کند و می گوید: با نرم افزارهای پیشرفته می توان ردیابی و ارزیابی هوشمند را آسان کرد.

نسخه الکترونیکی، مبنایی برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک گفت: نسخه الکترونیک نشان می دهد که می توان هزینه ها را کاهش داد و بهره وری را افزایش داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت ساماندهی درمان تاکید کرد و گفت: باید در بحث هوشمندسازی نظام پزشکی توجه ویژه شود. زیرا هوش از بسیاری از اشتباهات پزشکی نیز جلوگیری می کند.

وی با توجه به اهمیت یکپارچگی اطلاعات گفت: اولین شرط موفقیت تحقیق، اطلاعات جامع، دقیق، دقیق و به روز است که در دسترس بودن چنین اطلاعاتی کیفیت سیاست گذاری و تصمیم گیری را بهبود می بخشد. سیستم سلامت.

عین اللهی همچنین پیشنهاد کرد با توجه به گستردگی و کمیت کاربردهای فناوری اطلاعات در نظام سلامت، برای حمایت از طرح های خوب در این حوزه، جشنواره های سالانه فارابی، خوارزمی و رازی برگزار و پژوهش، برنامه ریزی و بهترین اقدامات انجام شود. در زمینه فناوری اطلاعات قدردان باشید

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود به سالگرد حمله جنایتکارانه به آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا گفته است که اجازه استفاده از زور علیه ایران در خلیج عدن را نخواهد داد، انسان نامشروع ایجاد کرده است. بزرگترین. تراژدی تاریخی و نشان می دهد که کودکان و زنان بی گناه آنها را ندارند شک و تردید دلسوزانه ای نشان داده است.

وی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی دروغی بیش نیست، خاطرنشان کرد: ایران نیز مانند سایر کشورهای جهان دو سال و چند ماه است که با کرونا مبارزه می کند و فعالان حقوق بشر از دارو و لوازم محروم هستند. در این موقعیت. فقدان آنها گفتند دارو و لوازم مورد مجازات قرار نگرفت. اما بانکی وجود ندارد که بتوانیم دارو و ملزومات بخریم و از طریق آن پرداخت کنیم.

دکمه بازگشت به بالا