عمومی

نشست فوق‌العاده شورای امنیت روسیه با محور بحران اوکراین

به گزارش خبرگزاري فارس، نشست فوق العاده شوراي امنيت روسيه روز دوشنبه تشكيل شد، خطاب به رئيس جمهور و مقامات ارشد اين كشور و تاكيد بر لزوم حل و فصل بحران فعاليت در اوکراین.

به گزارش راشا تودی، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه پس از این دیدار گفت: حدود 60 هزار نیروی اوکراینی در نزدیکی مرزهای جمهوری های لوهانسک و دونتسک تجمع کرده اند.

شویگو خاطرنشان کرد: این حمله بخش‌های مختلف منطقه خودمختار شرقی را هدف قرار داد، گلوله‌باران ارتش اوکراین به درستی و هدفمند و نه کورکورانه انجام شد.

او افزود که پس از اتحاد جماهیر شوروی، اوکراین وارد فاز ساخت تسلیحات هسته‌ای شده بود، اما اکنون تلاش او برای بازگشت به وضعیت موجود “خطرناک” است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پس از نشست فوق العاده گفت که مسکو همچنان به دنبال پاسخ به خواسته های اصلی خود از غرب برای عدم گسترش ناتو به اروپای شرقی است.

وی خاطرنشان کرد: غربی ها آمادگی پذیرش پیشنهاد روسیه را نداشتند امنیت تضمین شده است و باید تشخیص داد که این منوی رستوران نیست و چه کسی انتخاب خواهد کرد.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که درگیری‌ها بین جمهوری‌های روسی‌زبان در شرق اوکراین و نیروهای کی‌یف در روز پنجشنبه تشدید شد و روند تخلیه زنان، کودکان و سالمندان از جمهوری‌های خودمختار مناطق لوهانسک و دونتسک به این منطقه آغاز شد. روز قبل شروع شد.

با این حال، مقامات غربی، علاوه بر نادیده گرفتن نقض آتش بس، نیروهای اوکراینی این حمله را “اقدامی فریبنده روسیه” برای رسیدگی به این موضوع توصیف کرده اند. حمله به اوکراین.

انتهای پیام/
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا