علم و تکنولوژی

نصب دوربین با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی به ارباب رجوع/ حفظ حریم خصوصی بیماران با نصب دوربین در فضاهای عمومی بیمارستان

به گزارش شفاف، هفته گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت بهداشت می خواهد دوربین های داخل اتاق عمل نصب کند و این موضوع با هدف جلوگیری از ورود افراد غیرحرفه ای به اتاق عمل است. که با انتقاداتی مواجه شده است، بسیاری با جامعه پزشکی مواجه شده اند و این افراد معتقدند حریم شخصی بیمار در داخل اتاق عمل حفظ نخواهد شد.

اخیراً معاون آموزشی دانشکده پزشکی با ارسال نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به آنها اعلام کرده است که دوربین ها در اماکن عمومی مانند راهروها و مبادی ورودی و خروجی نصب شود نه در اماکن خصوصی مانند داخل. اتاق عمل.

////

آقای علی دباغ معاون و سرپرست سازمان نظام پزشکی تهران گفت: وزارت بهداشت دستور نصب دوربین در راهروها و اماکن عمومی بیمارستان ها را صادر کرده است که در تمام دنیا انجام می شود.

به گفته وی، نصب دوربین در اماکن عمومی انجام می شود و این امر با هدف ارتقای خدمات رسانی به مشتریان و تکریم ارباب رجوع انجام خواهد شد.

وی افزود: نصب دوربین در راهروها و فضاهای عمومی بیمارستان با رعایت حریم خصوصی بیماران انجام می شود و هیچ گونه دوربینی در داخل اتاق عمل نصب نخواهد شد.

وی گفت: انتشار اخباری مبنی بر نصب دوربین در داخل اتاق عمل برداشت نادرست از دستورالعمل وزارت بهداشت است.

////

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا