علم و تکنولوژی

نقش افزودنی‌های غذایی در ابتلای نوزادان به آلرژی

گزارش روشن، آلرژی غذایی یک بیماری شایع و جدی است که زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به اجزای خاصی از غذا با علائمی از خارش خفیف تا دشواری در تنفس واکنش نشان می دهد.

در مطالعه جدیدی که اخیراً در مجله Frontiers in Allergy منتشر شد، کارشناسان Anses یا آژانس غذای فرانسه دریافتند که نانوذرات معدنی که به جای افزودنی‌های غذایی استفاده می‌شوند از سد جفت عبور کرده و جنین را در معرض خطر ابتلا به آلرژی‌های خطرناک قرار می‌دهند. در کودکان قرار دهید.

“کارین آدلپیسانت” – یکی از نویسندگان این مطالعه – در بیانیه ای گفت: با توجه به خواص ایمنی و کشنده نانوذرات، قرار گرفتن در معرض آنها ممکن است تبادل میکروبی مفیدی باشد. [میکروبیوتا]با میزبان روده تداخل دارد و با سد روده و رشد سیستم ایمنی مربوط به روده در جنین و نوزاد تداخل می کند.

وی افزود: این امر به اپیدمی اختلالات مربوط به سیستم ایمنی در کودکان مانند آلرژی های غذایی مربوط می شود که یک نگرانی عمده برای سلامت عمومی است.

اغلب، پروتئین های خاصی که در مواد غذایی مانند بادام زمینی، آجیل، شیر، تخم مرغ، سویا و گندم یافت می شوند منجر به آلرژی غذایی می شوند. معمولاً چند سال طول می کشد تا بدن کودک مقاومت کند و می تواند آن پروتئین را بدون اینکه تهدیدی در نظر گرفته شود مصرف کند، اما اگر سیستم ایمنی یا سد روده آسیب ببیند، حساس می شود و واکنش های آلرژیک نشان می دهد.

عوامل محیطی نقش مهمی در ایجاد آلرژی دارند و عوامل محیطی در دوران کودکی ممکن است کلیدی باشند. مطالعات نشان می دهد که عادات غذایی و محیط بر سلامت روده کودکان تأثیر می گذارد و کمبود مواد مغذی در روده که برای بدن از انواع پروتئین ها مفید است ممکن است بر تحمل برخی غذاها تأثیر بگذارد.

ترکیبات اغلب به نام مواد با عملکردهای مختلف مانند تامین ایمنی مواد غذایی، بهبود طعم و ظاهر، ایجاد بافت یا اطمینان از دوام محصول اضافه می شوند. به گفته کارشناسان، نانوذرات (NP) موجود در افزودنی های غذایی در روده جذب نمی شوند، اما در آنجا تجمع می یابند.

از میان حدود 350 افزودنی غذایی مجاز در اتحادیه اروپا، تقریباً 10 درصد آن یک ماده معدنی حاوی نانوذرات است. این ذرات بسیار کوچک تعداد گونه ها را تغییر می دهند [باکتریایی]وجود و نسبت آنها بر باکتری های روده تأثیر می گذارد.

کارشناسان توضیح دادند که این ذرات همچنین بر سد روده تأثیر می گذارد – یکی دیگر از اجزای مهم پاسخ سالم به پروتئین رژیم غذایی.

این متخصصان بیان کردند: پیامدهای اولیه قرار گرفتن در معرض نانوذرات در 1000 روز اول زندگی نیازمند بررسی های بیشتر است تا مشخص شود آیا قرار گرفتن در معرض نانوذرات در دوران بارداری علاوه بر سایر اختلالات سیستم ایمنی می تواند منجر به آلرژی غذایی شود یا خیر.

منبع: ایندیپندنت

دکمه بازگشت به بالا