عمومی

نقص فنی هواپیماها عمده علت تاخیر پروازها در فرودگاه ارومیه

تکنونامه/ آذربایجان غربی مدیرکل فرودگاه آذربایجان غربی علت تاخیرهای مکرر پروازها از فرودگاه ارومیه را نقص فنی هواپیماها و شرکت های هواپیمایی دانست.

محمدعلی قراملکی در گفت وگو با تکنونامه، با بیان اینکه تاخیر و لغو پرواز به دلیل عدم اجرای فرودگاه نیست و ربطی به فرودگاه ندارد، گفت: علت اصلی تاخیر یا لغو پرواز فرودگاه است. پرواز. برای نقص فنی هواپیما و شرکت های هواپیمایی و هرگونه تاخیر در پرواز از مبدأ طبیعی باعث تاخیر در فرود در فرودگاه مقصد و تاخیر در بارگیری و ادامه پرواز می شود.

وی افزود: متأسفانه عمر هواپیماهای ملی طولانی است و وجود نقص فنی در برخی از هواپیماها باعث می شود به موقع پرواز کنند و تا زمان تایید پرواز هواپیما، اجازه پرواز ندارند.

کرمملکی بیان کرد: هرچند تاخیر و لغو پروازها قابل توجیه نیست و مسافران حق دارند در ساعت مقرر پرواز کنند، اما این تاخیرها فقط مختص پروازهای فرودگاه ارومیه نیست و طبق آمار شرکت های فرودگاهی در سراسر کشور. متاسفانه درصد بالایی از پروازهای تاخیری و لغو شده اختصاص دارد.

مدیرکل فرودگاه آذربایجان غربی گفت: 8 ماه قبل از سال جاری 1841 پرواز با 207 هزار و 963 مسافر و 1661046 کیلوگرم بار انجام شد که در 8 ماهه نخست سال 2377 پرواز و 199 هزار و 527 پرواز انجام شد. 1587254 کیلوگرم مسافر و بار گفت: در بخش هوانوردی 23 درصد، مسافر 4 درصد و بار 5 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در آبان ماه امسال 240 پرواز با 29 هزار و 525 مسافر در فرودگاه ارومیه انجام شد.وی افزود: در مهرماه امسال 220 پرواز با 25 هزار و 838 مسافر انجام شد که نسبت به کل پروازها 9 درصد افزایش و رشد 9 درصدی داشته است. 14 درصد در مسافر.”

وی افزود: همچنین در آبان ماه 228 پرواز داخلی با 28 هزار و 453 مسافر انجام شد که نسبت به مهرماه امسال 15 درصد در پروازها و 21 درصد در جابجایی مسافران افزایش داشت.

اداره کل فرودگاه آذربایجان غربی با اشاره به پروازهای خارجی، حج و عتبات در 8 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از افزایش 25 درصدی پروازها و 9 درصدی مسافران و مسافران خبر داد. . گفت: در 8 ماهه امسال 194 پرواز با 20 هزار و 524 مسافر انجام شد که در 8 ماه سال گذشته 155 پرواز و 18 مسافر و 889 هزار نفر انجام شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت ها و تجهیزات استاندارد در فرودگاه ارومیه فراهم شده است، افزود: سامانه های ناوبری از جمله DVOR/DME، ILS، SFLS، NDB آماده شده، سیستم روشنایی باند فرودگاه و فرودگاه ارومیه از نظر ارتقاء یافته است. شرایط فرود و امکانات عملیاتی

قراملکی با اشاره به یکی از چالش های بزرگ فرودگاه ارومیه گفت: سطح آسفالت باند فرودگاه باید بهسازی و ترمیم شود اما با توجه به اینکه فرودگاه ارومیه تنها یک باند دارد در نتیجه بهسازی روکش آسفالت باند فرودگاه ارومیه است. . فرودگاه باید بسته شود. در این راستا قرار است سال آینده با هماهنگی های لازم حدود 2 ماه فرودگاه تعطیل شود و در این مدت به دلیل تعمیر آسفالت، پروازهایی به تبریز برای انجام تعمیرات و بهسازی باند آسفالت انجام شود. روکش آسفالت باند فرودگاه امری اجتناب ناپذیر و ضروری است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا