علم و تکنولوژی

نماینده مجلس: اگر استفاده از فیلترشکن «جرم‌انگاری» شود، مسئولان دولتی پیگیر گرفتن «تیک آبی» ، حتما باید در اولویت برخورد قانونی قرار گیرند

این نماینده مجلس در پاسخ به این خبر که قوه قضاییه به همراه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه های ذیربط باید با فروشندگان غیرقانونی VPN و VPN برخورد کرده و متخلفان را مجازات کنند، گفت: اگر این اتفاق بیفتد، مسئولان دولتی که به دنبال این هستند. برای اقدام قانونی باید یک تیک آبی در اولویت قرار گیرد. وقتی بسیاری از مدیران ارشد از بسترهای فضای مجازی به عنوان فیلتر استفاده می کنند، چگونه می توانند بعداً این دوگانگی را حل کنند؟

به گزارش تکنونامه، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کشور، قوه قضاییه موظف است با همکاری وزارت ارتباطات و اطلاعات و سایر دستگاه های ذیربط با فروشندگان فیلترشکن و VPN غیرمجاز برخورد و متخلفان را مجازات کند. موسسه، نهاد.

معین الدین سعیدی در پاسخ به اینکه آیا استفاده از VPN جرم تلقی می شود یا خیر، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم تصمیمی گرفته نشده و برنامه ای ذکر نشده است. تا آنجا که من اطلاع دارم، شورای ملی تا کنون به این موضوع نگاه نکرده است. اما اگر قرار است این اتفاق بیفتد، مقامات دولتی که به دنبال دستگیری شماره آبی هستند باید در اولویت قرار گیرند تا پرونده را طبق قانون پیگیری کنند.»

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: وقتی بسیاری از مقامات عالی رتبه از فضای مجازی فیلتر شده استفاده می کنند، بعداً چگونه می توانند این تعادل را اصلاح کنند. البته این را در عمل می بینیم اما مردم این دو ویژگی را قبول ندارند».

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا