علم و تکنولوژی

نکاتی که برای قبولی داوطلبان تجربی در کنکور معجزه می‌کنند

در روز منتهی به کنکور سراسری خیلی ها مشتاق شرکت در امتحان نهایی هستند.

کمتر از دو ماه دیگر تا کنکور سراسری 1401 فرصت باقی است، در این بین برخی از داوطلبان کنکور پایلوت که آرزوی گرفتن مدرک پزشکی را در سر می پرورانند، ممکن است آمادگی آزمون را نداشته باشند و ندانند چگونه شروع کنند.

روش ها و تکنیک هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا یادگیری درست و عملی را شروع کنید و با استفاده از آنها می توانید نمره مورد نظر خود را از کنکور کسب کنید.

به گزارش شفاف، شروین مسیح، کارشناس کنکور، «هنوز زمان کمی تا کنکور سراسری باقی مانده است و باید دید دانشجویان خلبانی و داوطلبان پزشکی می توانند برنامه بلندمدت خود را انجام دهند یا خیر».

اخیراً دیده شده است که برخی از مشاوران و برنامه ریزان متعهد به داوطلبان کنکور، قول می دهند در رشته ها و دانشگاه های معتبر شناخته شوند که این موضوع برای کسانی که درست برنامه ریزی می کنند و اهل تفکر هستند، خلاصه مطالب کتاب را بیان می کنند.

وی گفت: اگر کاندیداها به درستی آموزش نبینند، زمان باقیمانده بهترین فرصت برای آنهاست تا نهایت تلاش خود را انجام دهند. اما ما نمی توانیم 100% قول بدهیم که آنها را در برخی از دانشگاه ها قبول کنیم.

برخی از دانش آموزان می گویند که باید کار خود را انجام دهند، اما گاهی اوقات خرج کردن، کمک گرفتن و راهنمایی از مشاور کار بدی نیست.

تلاش بیشتر به جای صرف هزینه بیشتر برای کنکور

مسیح افزود: دانش آموزانی که سخت کار می کنند می توانند با هزینه کم به نتایج خوبی دست یابند. بنابراین صرف هزینه به تنهایی کارساز نخواهد بود و باور نکنید که زمان کافی برای پذیرش در پردیس نداریم.

با تغییر سیستم و سیستم کنکور سعی شده است تا روش های قبلی برای کسب نتیجه محدود شود. این آزمون به هوش و توانایی داوطلبان زیادی می‌رود.

این کارشناس کنکور افزود: سوالات کنکور ترکیبی; بنابراین داوطلب باید از هوش و دقت لازم برخوردار باشد. تنها با یادآوری چند فرمول نمی توان به نتیجه دلخواه رسید. بنابراین تمرکز و پرستیژ در همه دروس باید در اولویت باشد.

دانش‌آموزان Minecraft باید برای یک برنامه طولانی، ثابت و منسجم تلاش کنند تا نمرات قبولی بالایی کسب کنند.

وی ادامه داد: در نهایت یک توصیه بسیار صریح برای فرصت‌های باقیمانده تا کنکور این است که دانش‌آموزان با توجه به تغییر ماهیت کنکور و تقسیم‌بندی پرسشنامه، روزی یک‌بار و برای همیشه ریاضی و زیست‌شناسی را با هم تجربه کنند. از این به بعد.»

داوطلبان شیمی و فیزیک باید با هم امتحان بدهند و همزمان امتحان بدهند، چون پاسخ های درخواستی جداست، باید جداگانه امتحان بدهند.

گزارش کاری شگفت انگیز / مشاوره برای داوطلبان پذیرش در آزمون ورودی

این کارشناس کنکور افزود: دانشجویان خلبانی دقت داشته باشند که دروس مشترک بسیار ضروری است، دروس فارسی، عربی، زبان و اسلامی برای کسب اطلاعات لازم بیشتر مطالعه شود.

در صورتی که آزمون گروه عمومی در کنکور صحیح نباشد، متقاضی با ترس و دلهره نسبت به جلسه به سؤال پاسخ می دهد و ممکن است به نتیجه مطلوب نرسد. بنابراین بهتر است این دوره ها جزئی از برنامه آنها باشد و مطالعه آن را فراموش نکند.

مسیح افزود: دروس عمومی جایگاه خود را در کنکور دارد و کمک زیادی به رتبه بندی داوطلبان خواهد کرد؛ بنابراین داوطلبان باید در برنامه ریزی باشند اما در نهایت چند روز مانده به خرداد ماه، شروع آزمون است. ، درس تشریحی را مطالعه کرده و خود را برای امتحان آماده کنند.

دانش‌آموزانی که بدون امتحان نهایی فارغ‌التحصیل می‌شوند، بهتر است برای خودارزیابی به سؤالات نهایی سایر دانشجویان پاسخ دهند. زیرا سطح سواد عامل اصلی نتیجه گیری در کنکور است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا