عمومیکسب و کار ایرانی

نکات خرید گردنبند

چگونه گردنبند مناسب فرم بدن خود را پیدا کنیم؟ گردنبند مناسب انواع یقه را چگونه انتخاب کنیم؟ تاثیر شکل صورت روی انتخاب گردنبند چیست؟ آیا قد در انتخاب گردنبند تاثیر دارد؟ در این مقاله شما با پاسخ این سوالات آشنا خواهید شد. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشد. همچنین اگر میخواهید با انواع گردنبند آشنا شوید، میتوانید به مقاله انواع گردنبند زنانه مراجعه کنید. هنگام خرید باید به طول گردنبند دقت کنید. هنگام انتخاب طول مناسب برای گردنبند، توجه به ویژگی‌هایی مانند فرم گردن، اندازه‌ دور گردن، قد، شکل بدن و فرم صورت بسیار مهم است. در ادامه به شما کمک میکنیم تا بتوانید گردنبند مناسب خود را انتخاب کنید.

انتخاب گردنبند متناسب با فرم گردن

برای افرادی که دارای گردن بلند و کشیده هستند، گردنبندهایی که مثل به دور گردن بسته می‌شود، بهترین و مناسب ترین گزینه می‌باشد. زیرا گردن را کوتاه تر نشان میدهند. توجه کنید افرادی که دارای فرم گردن بلند و باریک هستند، هرگز از گردنبندهای طوقی شکل با پهنای کم استفاده نکنند. زیرا گردن شما را بیش از حد بلند نشان میدهند.

افرادی که دارای گردن کوتاه هستند، بهتر است از ترکیب دوتایی گردنبندهای ظریف و نسبتاٌ با طول بیشتر مانند و گردنبند پرنسسی استفاده کنند. چنانچه میخواهید با انواع گردنبند آشنا شوید، پیشنهاد میکنیم به مراجعه کنید. آویزان بودن گردنبند تا بالای سینه، به بلند تر نشان دادن گردن شما مکم میکند.

انتخاب گردنبند متناسب با اندازه دور گردن

در صورت امکان، قبل از خرید هر نوع مخصوصاً گردنبند یقه ای و گردنبند چوکر، دور گردن را اندازه‌گیری کنید. ساده‌ترین راه برای اندازه‌گیری دور گردن این است که به آرامی نوار اندازه‌گیری یا متر خیاطی را برداشته و آن را نزدیک گردن خود بپیچید. اندازه دور گردن شما هر چه باشد، ۵ سانتی‌متر به آن اضافه کنید و این عدد به‌ دست‌ آمده، اندازه مناسب برای گردنبندهای چوکر است که معمولاً اندازه آنها ۳۵ سانتیمتر میباشد. همچنین متناسب با اندازه گردن خود میتوانید گردنبند های پرنسسی، جشنی، اپرا و کمندی را انتخاب کنید.

انتخاب گردنبند متناسب با قد

قد شما یکی دیگر از عواملی است که باید هنگام انتخاب زنجیر ، در نظر بگیرید تا استایل مناسبی داشته باشید. زنانی که قد کمتر از ۱۶۰ سانتیمتر دارند بهتر است گردنبندهای ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتری را انتخاب کنند. یک گردنبند بلند می‌تواند شما را قدبلندتر نشان دهد. زنانی که ۱۶۰ تا ۱۷۰ سانتیمتر قد دارند می‌توانند گردنبند با هر ارتفاعی انتخاب کنند. زنان بلندتر ۱۷۰ سانتیمتر می‌توانند از هر گردنبندی استفاده کنند. گردنبندهای با زنجیر بلندتر برای زنان بلندقد بهتر به نظر می‌رسند چون با قد بلند آنها هماهنگی دارد.

انتخاب گردنبند متناسب با شکل بدن

در مورد گردنبند به یاد داشته باشید که چشم افراد، در نقطه‌ای که شما به پایان می‌رسد متوقف می‌شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید قسمت خاصی از بدن به چشم بیاید، نباید از گردنبندهایی که به آنجا ختم می‌شوند استفاده کنید. برای زنانی که بالاتنه کوچکتر دارند، یک زنجیر بلند و باریک یا زنجیرهای بلند و چندلایه، عالی به نظر می‌رسد. گردنبندی که زیر خط سینه قرار دارد برای خانم‌های درشت‌اندام مناسب نیست چون این گردنبند بلند، به درستی آویزان نمی‌شود. در عوض گردنبندی را که کمی بالاتر روی بدن قرار می‌گیرد امتحان کنید، مانند ۴۵ تا ۵۵ سانتی‌متری.

انتخاب گردنبند متناسب با شکل صورت

گردنبندها علاوه بر اینکه اکسسوری تزیینی هستند، مانند قاب برای صورت شما عمل می‌کنند. می‌تواند به شما در برجسته کردن ویژگی‌های مثبت صورت و تغییر تصویر چهره شما در نظر دیگران، کمک کند.

زنانی که صورت گرد دارند باید از گردنبندهای کوتاه یا چوکر اجتناب کنند زیرا گردی صورت آنها را بیشتر می‌کند.

کسانی که صورت بیضی‌شکل دارند می‌توانند از هر نوع استفاده کنند و تقریباً هر شکل، طول یا نوع گردنبندی برای آنها مناسب است. کسانی که صورت کشیده دارند و ممکن است بخواهند شکل صورت خود را پهن‌تر و گردتر نشان دهند، باید از گردنبندهای کوتاه‌تر استفاده کنند. گردنبندهای کوتاه و گرد از کشیدگی صورت در نگاه دیگران می‌کاهند. گردنبندهای چوکر و پرنسس با طول بین ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر مناسب این کارند.

چهره‌های قلبی‌شکل با گردنبند چوکر یا گردنبند کوتاه بسیار زیبا به نظر می‌رسند زیرا چانه باریک را متعادل می‌کنند.

کدام گردنبند مناسب کدام یقه است؟

آخرین نکته ای که باید هنگام استفاده از گردنبند به آن توجه کنید ، نوع یقه لباسی است که میخواهید بپوشید. تناسب و یقه لباس به بهتر نشان دادن ظاهر شما و شیک تر شدن شما کمک زیادی میکند. در ادامه به پرکاربرد ترین یقه های لباس و تناسب آنها با انواع گردنبند میپردازیم.

گردنبند مناسب لباس یقه هفت

گردنبند های ظریف آویز دار مناسب هستند. زیرا بین دو سینه قرار میگیرند و توجه را به صورت شما بیشتر میکنند.

گردنبند مناسب لباس یقه اسکی

هر مدل است. ترجیحاً گردنبند ظریف و بلند بیندازید و تنها خط قرمز گردنبندهای چوکر هستند!

گردنبند مناسب لباس یقه گرد باز

گردنبند مناسب لباس یقه گرد باز، گردنبندی کوتاه تر از خط یقه است با قطعاتی درشت که متصل به گردنبند باشد به طوری که مجموع شما قسمت باز گردن را بپوشاند. گردنبند های کوتاه و حجیم گزینه خوبی هستند.

گردنبند مناسب لباس یقه قایقی

هیچگاه با لباس های زنانه یقه مدل قایقی گردنبندهای کوتاه نیندازید چرا که با یقه برخورد می کند. گردنبندهای بلند بهترین انتخاب برای لباس های یقه قایقی هستند.

گردنبند مناسب لباس یقه مستطیل

برای چنین لباس هایی می توانید یک گردنبند نقره گرد که درست دور گردن قرار می گیرد یا یک گردنبند مروارید کوتاه انتخاب کنید.

گردنبند مناسب لباس یقه دراپه

به دلیل حالت دراماتیک این نوع یقه بهتر است سراغ گردنبندهای ظریف با آویز کوچک یا جفت بروید یا اصلا هیچ گردنبندی استفاده نکنید.

گردنبند مناسب لباس یقه دکلته

با لباس مدل یقه دکلته می توانید گردنبند چوکر یا گردنبند کوتاه را ست کنید، چرا که کتف های شما کاملا باز است.

گردنبند مناسب لباس یقه گرد

برای یقه های گرد بسته، بیشتر از گردنبندهای بلند و برای یقه های گرد باز، از گردنبندهای کوتاه تر که روی بخش باز یقه قرار می گیرد، استفاده کنید.

گردنبند مناسب لباس یقه کج

گردنبندهای چسبان چوکر یا گردنبندهای بلند برای لباس های یقه کج کاملا مناسب است. گردنبند شما باید تقارن را به لباس تان بازگرداند.

گردنبند مناسب لباس یقه برگردان باز

اگر می خواهید دکمه بالای بلوز یا شومیز یقه برگردان خود را باز بگذارید یا مدل یقه لباس شما به صورت باز و برگردان است، می توانید از مدل یا کوتاه استفاده کنید. اگر به دنبال ظاهری خلاقانه و روزمره تر هستید، سراغ گردنبندهای بلندتر بروید.

در این مقاله شما متوجه شدید که برای خرید و استفاده از گردنبند، باید به چه نکاتی توجه کنید تا ظاهری شیک و زیبا داشته باشید. در پایان نیز با گردنبند های مناسب هر نوع یقه لباس آشنا شدید. اگر سوالی در مورد انواع گردنبند و نحوه انتخاب آنها دارید، میتوانید در قسمت نظرات کاربران امجموعه:

گردنبندها اولین چیزی هستند که در میان جواهرات شما خودنمایی می کنند

گردنبندها اولین چیزی هستند که در میان جواهرات شما خودنمایی می کنند. شکل و جنس و تناسب آن ها با لباس ها و اندام شما تاثیر اساسی روی استایل شما خواهد داشت.

پوشیدن گردنبند و رو‌مانتویی زیبایی ظاهر و لباس ما را بیشتر می کند و باعث درخشش هر چه بیشتر ما در مناسبت ها و محیط های مختلف می شود. البته خرید گردنبند مناسب می تواند زیبایی ها را چند برابر کند.

معمولاَ زنجیرهایی از جنس فلز و یا جواهر که همراه با پلاک هستند را گردنبند می گویند. این پلاک‌ها می‌توانند از جنس الماس، سنگ‌های قیمتی، فلز و یا مروارید باشند.

نکات مهم در خرید گردنبند

در اینجا نمی توانیم از جایگاه ویژه گردنبند طلای ظریف چشم پوشی کنیم. گردنبند های ظریف ظرافت و جذابیت بی نظیری به شما می بخشند. گردنبند های ظریف علاوه بر عیار کم؛ قیمت نسبتا پایینی دارند و از این رو افراد بسیاری تمایل به خرید گردنبند های ظریف از خود نشان می دهند. البته در بازار طلا و جواهرات انواع متعددی از گردنبند طلا با طول و ضخامت و… وجود دارد که انتخاب را برای دوست داران جواهرات با کمی مشکل  رو به رو خواهد کرد.

توجه به سایز در خرید گردنبند

در هنگام خرید گردنبند طلا به نیز دقت کنید. بهتر است اندازه دور گردن خود را بخصوص برای خرید گردنبند های کوتاه؛ بدانید. در صورتی که تمایل به خرید گردنبند های چوکر دارید؛ زنجیر با 5 سانتی متر بیشتر از اندازه دور گردن خود گزینه مناسبی است.

زنجیرهایی که خیلی کوتاه هستند برای افرادی که گردن بلند و باریک دارند بهترین انتخاب است؛ زیرا  به جذابیت و زیبا تر دیدن شدن شخص کمک شایانی می کند. کسانی که گردن کوتاه دارند با انتخاب زنجیری در حدود 50 الی 60 سانتی متر؛ گردن خود را بلند تر نشان  می دهند. اما افرادی که گردن متوسط دارند در انتخاب هر گونه از زنجیر ها می توانند آزادانه تصمیم بگیرند.

دقت به نوع و فرم بدن در هنگام خرید گردنبند

افرادی با قد کمتر از 165؛ گردنبند با طول 40 الی 60 سانتی متر بهترین گزینه برای آنهاست؛ افرادی با قد متوسط 165 الی 175 هر سایزی از زنجیر طلا را می توانند انتخاب کنند و افرادی با قد بیشتر از 175 بهتر است زنجیر بلند انتخاب نکنند. البته علاوه بر اندازه گردن و قد؛ فرم و شکل صورت شما نیز در انتخاب گردنبند موثر هستند.

اگر صورتی گرد دارید از گردنبندها و چوکرهای بلند استفاده کنید. اگرصورتی بلند دارید؛ زنجیر هایی با طول 40 الی 45 سانتی متری را انتخاب کنید. گردنبند ها و چوکر های کوتاه نیز برای صورت های قلبی شکل مناسب ترند. توجه داشته باشید که زنجیر های بلند؛ چانه شخص را باریک تر و کشیده تر نمایش می دهند.

دکمه بازگشت به بالا