عمومی

نگرانی از ایمنی مدارس دایر شده در ساختمان‌های مسکونی

معاون پیشگیری و اطفاء حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از تبدیل ساختمان های مسکونی به مدرسه و مراکز آموزشی ابراز نگرانی کرد.

کامران عبدولی در گفت وگو با تکنونامه. وی با اشاره به بازدید سازمان آتش نشانی از وضعیت امنیتی مدارس شهر تهران گفت: سازمان آتش نشانی تهران از سال ها قبل بررسی وضعیت امنیتی اماکن شهر تهران را آغاز کرد و مدرسه یکی از این مکان ها و در زمان و زمان است. . به طور جدی از سال 1396 بازدید از مدارس در دستور کار سازمان آتش نشانی قرار گرفت و از زمینه های لازم بازدید کردیم.

وی در گفت وگو با تکنونامه، دوران کرونا را فرصت مناسبی برای تضمین مدرسه دانست و با ابراز تأسف از از دست دادن این فرصت، گفت: در خرداد ماه امسال معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای تهران وارد عمل شده است. موضوع. و تشکیل جلسه داد، جلسه برگزار شد. در این جلسه نمایندگانی از اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و سازمان بهسازی مدارس شهر تهران نیز شرکت کردند و تصمیم گرفتند لیست مدارس را در اختیار ما قرار دهند و باز هم بازدیدهای لازم را انجام خواهیم داد. توانایی ما در نهایت در مرحله اول لیست 804 مرکز آموزشی شامل مدارس دولتی به سازمان آتش نشانی ارائه شد. مدارس غیرانتفاعی در این لیست به ما توصیه نمی شوند.

نگرانی در مورد ایمنی مدارس واقع در ساختمان های مسکونی
کامران عبدولی

نگران تبدیل یک ساختمان مسکونی به مدرسه

وی در خصوص دلایل عدم رسیدگی به مسائل ایمنی مدارس غیرانتفاعی و خطر استفاده از برخی ساختمان های مسکونی به عنوان مدارس خصوصی، گفت: این پروژه و مدارس بازدید شده در اولویت اداره آموزش و پرورش و فرهنگی قرار دارد. تهران و سازمان بهسازی مدارس و ما تفاوتی بین مدارس دولتی یا غیرانتفاعی قائل نیستیم. ما شاخص خود را بر اساس روش های خروج، ناامنی، عمر ساختمان، تجهیزات ایمنی، تعداد افراد در مدرسه و غیره منتشر می کنیم. به نظر ما مدرسه دولتی یا غیردولتی فرقی نمی کند و مدارسی که امنیت ضعیفی دارند باید بهسازی و ایمن شوند. مشکل استفاده از ساختمان های مسکونی برای استفاده مدارس بسیار واضح و گاه نگران کننده است.

معاون سازمان حفاظت و پیشگیری از آتش نشانی شهر تهران گفت: طبق برآوردهای ما حدود 4500 مدرسه در شهر تهران وجود دارد که از این تعداد 2400 مدرسه دولتی و 2100 مدرسه غیردولتی است. از وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران انتظار داریم با ما همکاری کنند تا از تمامی این مدارس بازدید کرده و به همه آنها توصیه هایی را صادر کنند. باید شرایط ایمن سازی مدارس فراهم شود و اعتبارات لازم به آنها اختصاص داده شود.

بیشتر بخوانید:


فرصتی از دست رفته برای ایمن سازی مدارس


ایمنی 80 درصد مدارس پایتخت در وضعیت زرد و قرمز است.

عبدلی در پایان تاکید کرد: موضوع ایمن سازی مدارس و سایر مراکز آموزشی باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد، متاسفانه اطلاعات دریافتی نشان می دهد که به این موضوع توجه نشده و وضعیت امنیتی ناکافی است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا