عمومی

«هرگز، هرگز، هرگز» نتایج همه‌پرسی را به رسمیت نمی‌شناسیم

برای پاسخ به اعلام نتایج همه پرسی در مورد الحاق 15 درصد از خاک اوکراین به روسیه؛

آقای رئیس جمهور آمریکا در واکنش به نتایج همه پرسی الحاق 15 درصد خاک اوکراین به روسیه معتقد است که واشنگتن نتایج همه پرسی مناطق شرقی و جنوبی اوکراین را به رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش خبرگزاری آنا از گروه منطقه و جهان، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: واشنگتن “هرگز، هرگز هرگز، هرگز” نتایج همه پرسی در شرق و جنوب اوکراین را به رسمیت نمی شناسد.

آقای بایدن مدعی شد که همه پرسی که نخبگان روسی در برخی مناطق اوکراین برگزار کردند تقلبی بود و “نتایج همه پرسی در مسکو اعلام شد.”

همه پرسی که آقای بایدن گفت در 4 منطقه روسیه از جمله دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برگزار شد.

در منطقه دونتسک 99.23 درصد از پیوستن به روسیه حمایت می کنند. میزان مشارکت در این همه پرسی 97.51 درصد گزارش شده است. در لوهانسک 98.42 درصد به پیوستن به روسیه رای دادند. در Kherson، نرخ حمایت 87.5٪ و در Zaporozhye، 90.1٪ است.

همه پرسی برای الحاق مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا به روسیه از روز جمعه (23 سپتامبر) آغاز شد. این چهار منطقه روی هم حدود 15 درصد از زمین اوکراین را تشکیل می دهند.

پیش از این، خبرگزاری تاس روسیه گزارش داده بود که روند الحاق مناطق دونباس، خرسون و زاپوریژیا اوکراین به روسیه تکمیل خواهد شد و در 30 سپتامبر (8 اکتبر) به پایان رسید.

اوکراین و غرب رفراندوم را جعلی خواندند و ادعا کردند که نتایج همه پرسی اینها از پیش تعیین شده است. پیشتر وزارت دفاع انگلیس مدعی شده بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ممکن است در سخنرانی خود در 30 سپتامبر در پارلمان این کشور، تصرف “بخش اشغالی اوکراین” را به فدراسیون روسیه اعلام کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا