علم و تکنولوژی

هزینه دارو و درمان اعتیاد با بیمه سلامت چقدر تمام می‌شود؟

مدیرکل دفتر خدمات ویژه آژانس بیمه خدمات درمانی ایران به تشریح پوشش بیمه ای معتادان به مواد مخدر پرداخت و گفت: نرخ مالیات مصوب برای درمان داروهای عمومی در سال 1999 استاندارد هزینه درمان داروهای الکترونیکی است.

در مصاحبه ای با تکنونامه ، دکتر حنان حاجی محمودی وی پوشش ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به سلامت دارو را گفت و گفت: بر اساس توصیه های مدیریت ، ارائه خدمات به بیمه درمانی داروها با بیمه درمانی بالا و نرخ مالیات نسبت به درمان اعتیاد و روانشناس مقوی. دولتی و خصوصی توسط هیئت دولت تصویب شده است. “سهم پرداخت بیمه اساساً معادل 70٪ تعرفه تصویب شده در بخش دولتی است.

وی با اشاره به اینکه رهنمودهای هیئت مدیره در مورد نحوه ارائه خدمات پزشکی به معتادان و روانشناسان سالانه توسط دبیر شورای عالی بیمه سلامت بررسی و اعلام می شود ، افزود: 90٪ نرخ مالیات توسط دولت تصویب می شود .

وی گفت: “هزینه داروها هنوز با نرخ های مصوب سازمان غذا و دارو بر اساس فاکتورها و مطابق با قوانین پوشش بیمه ای بیمه شده و بیمار است.”

وی با تأکید بر اینکه تعرفه مصوب برای درمان بیش از حد عمومی در سال 1999 استاندارد پرداخت هزینه درمان دارویی توسط آژانس بیمه سلامت ایران است ، اظهار داشت: افراد مبتلا به اختلالات سو abuse مصرف مواد تحت پوشش بیمه پایه نیستند.

حاجی محمودی گفت: مراکز خدمات درمان دارویی از جمله مراکز پیمانکاری خدمات درمان دارویی ، مراکز سرپایی و سرپایی با دولت ، سازمان های مردم نهاد و آگونیست های خصوصی در درمان بیماری های مرتبط با دارو.

وی در خاتمه گفت: 138 مرکز دولتی و 198 مرکز خصوصی و دولتی غیردولتی با سازمان های بیمه درمانی قرارداد دارند. برای جلب 26524 نفر تحت پوشش این سازمان و تاكنون بیش از 130 میلیارد بات هزینه كرده است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا