علم و تکنولوژی

هشداری برای سفر به ترکیه در پی مرگ ۲۲ نفر

دولت انگلیس در پی کشته شدن تعدادی از شهروندان این کشور در سفر به این کشور نسبت به سفر به ترکیه برای مقاصد گردشگری پزشکی هشدار داد.

به گزارش تکنونامه، به نقل از یورونیوز، در صفحه مشاوره سفر به ترکیه در سایت وزارت امور خارجه انگلیس آمده است: می دانیم که از ژانویه 2019 تاکنون 22 شهروند انگلیسی به دنبال توریسم درمانی در ترکیه جان خود را از دست داده اند و به مسافران توصیه می شود به این کشور مراجعه کنند. فقط برای ارائه دهندگان پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه.”

اصطلاح گردشگری پزشکی که گاهی اوقات گردشگری سلامت نامیده می شود به مسافرانی اطلاق می شود که برای درمان به خارج از کشور می روند. جراحی های زیبایی، جراحی دندان و قلب از جمله جراحی های رایج در این سفرها هستند.

هزینه پایین و در دسترس بودن درمان تایید شده در کشور میزبان دو جاذبه ممکن برای گردشگران پزشکی است. با این حال برخی از خطرات مهم از جمله عوارضی مانند عفونت و مقاومت به آنتی بیوتیک ها، فقدان مقررات و قوانین سختگیرانه و شدید در برخی کشورها و عدم مراقبت در هنگام بازگشت بیماران به خانه، جان آنها را تهدید می کند.

«ریدا عظیم» اهل منچستر در بریتانیا که اوایل امسال برای کاشت دندان به ترکیه سفر کرده بود، گفت: بعد از اینکه از عمل جراحی بیدار شدم، شکاف بزرگی زیر لثه هایم ایجاد شد و تمام قطعات فلزی را می دیدم. (نگاه کنید به ایمپلنت ها. این کار آنقدر بد انجام شد که باور نکردنی بود. “در ابتدا، آنها قرار بود پنج ایمپلنت انجام دهند، اما زمانی که درمان شروع شد، دندانپزشک گفت که باید تمام دندان های من را بردارند.”

بر اساس گزارش موسسه آمار ترکیه، در سال 2021 بیش از 640 هزار گردشگر پزشکی به این کشور سفر کرده اند که تقریبا یک میلیارد یورو برای بخش پزشکی این کشور درآمد داشته است.

بر اساس گزارش انجمن دندانپزشکی ترکیه، این کشور به یکی از مقاصد پیشرو گردشگری دندانپزشکی در جهان تبدیل شده است و سالانه 150 تا 250 هزار بیمار خارجی برای درمان دندان به ترکیه مراجعه می کنند.

مجارستان، تایلند و دبی نیز در میان گردشگران برای کارهای دندانپزشکی محبوب هستند، در حالی که هند، مالزی، مکزیک، سنگاپور و کره جنوبی کشورهایی هستند که در سراسر جهان به دلیل گردشگری سلامت شناخته شده اند.

از آنجایی که استانداردهای امکانات پزشکی و درمان های موجود در سراسر جهان بسیار متفاوت است، انجام تحقیقات کامل قبل از انجام هر روشی در خارج از کشور مهم است. بنابراین، دولت انگلیس هشدار داد: اعتماد به شرکت های خصوصی با منافع مالی برای ترتیب دادن درمان خود در خارج از کشور، عاقلانه نیست. بریتانیا پس از تایید مرگ 22 شهروند پس از سفر به ترکیه این هشدار را صادر کرد.

در ماه‌های اخیر، ترکیه با گزارش‌هایی مبنی بر درمان ناموفق دندانپزشکی در این کشور مواجه شده است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا