علم و تکنولوژی

هشدار دانشمند آمریکایی درباره بمب های اتمی جدید : 70 برابر کشنده تر از قتل عام هیروشیما و ناکازاکی!

طبق اخبار اخبار آنلایناین وضعیت برای پیتر کوزنیک، استاد تاریخ و مدیر مؤسسه مطالعات هسته‌ای در دانشگاه آمریکایی است، که برای دهه‌ها اثرات بمب‌های هسته‌ای ایالات متحده را که بر روی شهرهای ژاپنی هیروشیما و ناکازاکی پرتاب می‌شوند، مطالعه کرده است – دو بمب وحشتناک. حمله ای که منجر به کشته شدن 110 نفر، 000 نفر شد – در این یادداشت به منظور پرداختن به اثرات بمب هسته ای بود.

بیشتر بخوانید:

تصویر مدرن و جایگزین ارزان ژاپنی هندی پراید و پژو 206!

توییت جنجالی ایلان ماسک درباره اینترنت ماهواره ای در ایران

استاد این دانشگاه در این رابطه گفت: در حال حاضر تخمین می زنیم که بمب اورانیومی هیروشیما قدرت تخریبی 16 کیلوتنی و بمب ناکازاکی حدود 21 کیلوتنی قدرت تخریبی داشته باشد. مدرن ترین سلاح های هسته ای امروزی بین 7 تا 70 برابر بزرگتر هستند. گفت: قدرت دارند.

حتی با آن بمب های کوچک، تخریب گسترده بود. کوزنیک گفت که افرادی که در نزدیکی مرکز قرار داشتند کربن شده بودند، در حالی که آنهایی که توانستند زنده بمانند این اثرات را تا پایان عمر احساس کردند.

او افزود: «آنها سرطان و سایر بیماری ها دارند، برخی از آنها تحت عمل های جراحی متعدد قرار گرفته اند.» اغلب گفته می شود که پس از جنگ هسته ای، بازماندگان به مردگان حسادت می کنند.

اولین اثر منفی بمب هسته ای یک جرقه حرارتی و به دنبال آن یک موج شوک مخرب است که سریعتر از سرعت صوت حرکت می کند. آسیب به اندازه انفجار بستگی دارد که می تواند بسیار متفاوت باشد و اینکه افراد یا ساختمان ها چقدر از مرکز انفجار فاصله دارند. از این نظر، بقا یک امر شانسی است.

پل هازل، استاد تحرک، گفت: یک بمب 15 کیلوگرمی که یک بمب نسبتاً کوچک است، شعاع حدود 100 متری دارد و تا 1.6 کیلومتر باعث تخریب کامل می شود.

هیزل ادامه داد: بمب‌های مدرن‌تر و قدرتمندتر شهرها را با خاک یکسان می‌کنند، اما هنوز در مناطقی که به طور کامل تخریب نشده‌اند، شانس زنده ماندن وجود دارد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: قرار گرفتن در ساختمانی مانند پناهگاه بتنی یا زیرزمین قبل از انفجار می تواند شانس زنده ماندن شما را افزایش دهد، بسیاری از ساختمان های مدرن شیشه زیادی دارند اما این می تواند خطرناک باشد.

هیزل ادامه داد: ساختمان‌هایی که نمای شیشه‌ای دارند می‌میرند و اگرچه سازه‌های شیشه‌ای می‌توانند در برابر باد و انفجارهای کوچک مقاومت کنند، اما در برابر بمب‌های هسته‌ای شانسی نخواهند داشت و خرده‌های شیشه مانند پرتاب میلیون‌ها نفر خواهند مرد. صدا در هوا که 343 متر در ثانیه است.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، اتومبیل ها محافظت خوبی در برابر اجسام قوی ارائه نمی دهند.

بمب های هسته ای امروزی 7 تا 70 برابر قوی تر از زمانی هستند که هیروشیما و ناکازاکی نابود شدند.

قاتل نامرئی

یکی دیگر از جنبه های مرگبار بمب اتمی، علاوه بر انفجار گرما و هوا، تشعشع است. باز هم، این چیزی است که ممکن است شدت کمتری از انفجار داشته باشد، اما انفجار بزرگ و همه کاره است.

مطالعات نشان داده است که افرادی که در معرض تشعشع کافی قرار دارند ممکن است بلافاصله کشته شوند، در حالی که دیگران ممکن است بعداً بیمار شوند.

توصیه می شود افرادی که در این شرایط هستند در داخل ساختمان بمانند یا به سرعت وارد ساختمان و به خصوص به محور مرکزی آن شوند و قبل از ورود به ساختمان لباس خود را عوض کنند زیرا تشعشعات روی لباس خواهد بود اما این نکته خوبی است. که تشعشعات هسته ای به زودی ناپدید می شوند و برای مدت طولانی در فضا نمی مانند.

آب یکی دیگر از مسائل مهم در مواجهه با بمب هسته ای است، زیرا طبق بررسی های انجام شده، تنها آب آشامیدنی در آن زمان، آب بطری بود و آب جوشیده هم فایده ای نداشت!

منبع: هفته خبر

227227

دکمه بازگشت به بالا