علم و تکنولوژی

هشدار مجدد قالیباف درباره تبعات واریز نشدن سهم وزارت بهداشت از مالیات بر ارزش افزوده

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گلایه‌ها از پرداخت نشدن بخش سلامت از درآمد مالیات بر ارزش افزوده، گفت: یک درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد سهم وزارت بهداشت است و باید این رقم پرداخت شود. در پانزدهم هر ماه.” این وزارتخانه باید پرداخت کند و اگر طبق برنامه این مبلغ به حوزه سلامت پرداخت نشود، به طور جدی و شفاف موضوع را رصد می کنیم.

به گزارش تکنونامه، محمدباقر قالیباف در جلسه امروز (سه شنبه، 7 تیرماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به پیگیری نمایندگان در خصوص عدم پرداخت عشریه هدفمندی یارانه ها توسط وزارت بهداشت، اظهار کرد: این موضوع در دستور کار قرار گرفت. و 1 درصد درآمد مالیات بر ارزش افزوده می گوید: سهم مالیات بر ارزش افزوده وزارت بهداشت باید 15 هر ماه مستقیماً به این وزارتخانه واریز شود و جای تعلل و بحث بیشتر نیست.

وی با بیان اینکه “همانطور که هفته گذشته در مجلس تاکید کردم، باید این مبلغ به صورت منظم پرداخت شود”، گفت: در اواسط هر ماه اگر این اتفاق نیفتد، این موضوع را با دقت و شفافیت پیگیری خواهم کرد.

رئیس هیئت مدیره همچنین با انتقاد از اینکه 12 میلیون متر مربع در سلامت ساختمان های مشمول پروژه های نیمه تمام و متروکه داریم، گفت: این وضعیت به دلیل برنامه ریزی های تفصیلی یک دهه اخیر حداقل نیمی از پروژه ها.

قالیباف گفت: متأسفانه به دلایل مختلف به نظر می رسد قدرت حل مشکلات را به طرق مختلف از دست داده ایم.

رئیس همایش شورای سیاسی اسلامی با اشاره به وضعیت اداره کشور، به زمان بندی برنامه توسعه اشاره کرد و هفتم و با اشاره به تاثیر این پروژه بر مدیریت مشکلات کشور، اما بنیاد Wear متمرکز شد. مسائل کشور برای برنامه ریزی چگونه این پروژه می تواند کشور را از وضعیت فعلی خارج کند.

ایشان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر فشردگی برنامه هفتم گفتند: ما در برنامه 7 بر سه چهار موضوع کلان ملی تمرکز داریم و مطمئن هستیم که به این مسائل رسیدگی می شود، در برنامه به آن توجه شود. ، که بسیاری از مشکلات پیشرو را حل خواهد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا