عمومی

هشدار وزارت کشور آلمان درباره نمایش حرف «Z» در حمایت از جنگ روسیه

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، مقامات آلمانی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا کسانی که از نماد Z برای نشان دادن حمایت خود از عملیات نظامی روسیه در اوکراین استفاده می کنند، پیگرد قانونی داشته باشند یا خیر.

به گزارش یورونیوز، ماه گذشته، این کلمه به نمادی رایج در خودروهای نظامی روسیه تبدیل شد و در حساب‌های شبکه‌های اجتماعی حامی روسیه، خودروها و کامیون‌های شخصی و لباس ظاهر شد.

روز دوشنبه وزارت کشور آلمان اعلام کرد که سرویس های امنیتی آلمان از این خطر آگاه هستند و این واقعیت است که این نماد همچنان در تجمعات در آلمان استفاده می شود. سخنگوی این گروه، مارک وید، به خبرنگاران در برلین گفت که در برخی موارد این می تواند نشانه ای از بازگشت باشد.تجاوز روسیه به اوکراین وید مدعی شد که حمله روسیه به اوکراین یک جنایت است و هر کسی که آشکارا جنگ را فراهم کند می‌تواند کشته شود.

نماد Z به چه معناست؟

به گزارش یورونیوز، کارشناسان از معنای دقیق آن مطمئن نیستند و ممکن است کسانی که از این نماد استفاده می کنند معنای دقیق آن را ندانند.

یکی از اساتید دانشگاه دوبلین که متخصص سیاست های پس از شوروی است، گفت: «در حال حاضر کمتر مشخص است که (این نماد) برای چه چیزی استفاده می شود.» «در حال حاضر مشخص نیست که این نماد چیست. اضافه: ‘ بسیار عجیب است، زیرا حرف Z در الفبای روسی وجود ندارد.

بر اساس گزارش‌ها، وزارت دفاع روسیه رسماً در اینستاگرام و تلگرام اعلام کرد که Z عبارت‌اند از «زا پوبدو» (برای پیروزی)، «زا میر» (برای صلح)، «زا پراودو» (برای حقیقت)، و «زا روسیو» (برای روسیه).

انتهای پیام/.
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا