علم و تکنولوژی

هشدار پزشک آمریکایی درباره استفاده از داروی ایورمکتین برای درمان کرونا

یک پزشک آمریکایی به مردم هشدار داده است که ایورمتین را به عنوان دارویی برای درمان بیماری عروق کرونا ویروس قلب مصرف نکنند.

به گزارش تکنونامه ، آمریکایی ها به مردم توصیه کرده اند که از داروی ضد ویروسی برای اسب ها به نام ایورمکتین برای درمان کووید -19 استفاده نکنند.

به گفته آکادمی اطفال آمریکا ، بیمار پس از مصرف بیش از حد این دارو به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد و نیاز به درمان فوری داشت.

یک دوز واحد ایورمکتین برای مصارف انسانی تأیید شده است اما برای بیماری کووید -19 تأیید نشده است. به گفته این شخص ، مصرف این دارو نیاز به نسخه دارد زیرا می تواند خطرناک باشد. افراد زیادی که از این دارو استفاده می کنند با مراجعه به بیمارستان ، که در حال حاضر با افزایش موارد کووید -19 مواجه است ، عوارض ایجاد می کند و فشار بیشتری را بر کادر پزشکی وارد می کند.

ایورمکتین بیشتر یک پادزهر دامپزشکی است که می تواند در دوزهای کوچک برای درمان برخی بیماریهای انسانی مانند گال استفاده شود. با این حال ، استفاده از این دارو پس از معرفی درمان یا پیشگیری از بیماری کووید -19 مورد مناقشه قرار گرفته است ، اگرچه این ادعا تأیید شده است.

این دارو آنقدر در ایالات متحده متداول شده است که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ماه گذشته با صدور بیانیه ای از مردم خواست که مصرف این دارو را متوقف کنند.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا