علم و تکنولوژی

هشدار l خطر تبدیل شدن گوشی‌های موبایل به زامبی در کمین است!

کارشناسان امنیت اینترنت نسبت به ارسال فایل‌های ارسالی به اینترنت ماهواره‌ای از منابع غیرشفاف هشدار دادند و توضیح دادند که نصب این فایل‌ها برای دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای بی‌اثر و خطرناک است.

پس از قطع دسترسی بین المللی به اینترنت و بحث در مورد اینترنت ماهواره ای، در روزهای اخیر فایل ها و اپلیکیشن هایی با عنوان فایل ها و اپلیکیشن های Starlink در برخی کانال های تلگرامی منتشر شده است. این فایل ها توسط کارشناسان امنیت سایبری بی فایده و قطعا خطرناک توصیف می شوند.

«علی کیایی فر» کارشناس امنیت اینترنت در این خصوص گفت: اساساً دسترسی به اینترنت ماهواره ای با این روش غیرممکن است و هر لینک یا فایلی که از منبع غیر رسمی و شماره شخصی ارسال شود قابل اعتماد نیست.

کیافر با هشدار درباره تمامی فایل‌ها و اپلیکیشن‌هایی که افراد از منابع غیررسمی به آن‌ها دسترسی دارند، خطر زامبی شدن تلفن‌های همراه و سوء استفاده از تلفن‌های شخصی را بسیار جدی توضیح داد.

این کارشناس با تاکید بر اینکه استفاده از اینترنت ماهواره ای اساسا نیازمند زیرساخت اینترنت ماهواره ای داخلی است، تمایل به استفاده از اپلیکیشن ها یا فایل ها برای دسترسی به اینترنت ماهواره ای را رد می کند.

دانلود هر فایلی از یک منبع غیر رسمی بسیار خطرناک است و تنها منبع قابل اعتماد برای نصب هر اپلیکیشن و برنامه ای، وبسایت رسمی همان برنامه یا یک اپ استور رسمی مانند گوگل پلی است. بنابراین هشدارهای مربوط به انتقال فیلترها یا برنامه های Starlink را باید جدی گرفت.

از طرفی باید در نظر داشت که استفاده از اپلیکیشن استارلینک فقط برای تطبیق با ظروف استارلینک است. بنابراین در صورت عدم وجود زیرساخت استارلینک و اینترنت ماهواره ای در کشور، نصب اپلیکیشن امکان دسترسی به اینترنت ماهواره ای را نخواهد داشت.

227227

دکمه بازگشت به بالا