علم و تکنولوژی

واکسیناسیون کرونا در کودکان را جدی بگیرید

رئیس انستیتوی بیماری‌های نوپدید و نوپدید پاستور ایران ضمن اشاره به وضعیت بیماری عروق کرونا در کشور، تاکید کرد: همچنان مهم‌ترین راه پیشگیری از این بیماری واکسن است. واکسیناسیون کودکان باید جدی گرفته شود. پوشش واکسیناسیون برای افراد زیر 12 سال نیز کمتر از افراد بالای 12 سال است.

به گزارش تکنونامهوی گفت: اکنون در موج ششم اپیدمی کرونا هستیم که ناشی از سویه اومیکرون است. بله، به نوعی بر اساس شواهد موجود بیشترین شیوع بیماری را از ابتدا تا کنون در موج 6 تجربه کرده ایم.

وی افزود: با توجه به شواهد و مدل‌سازی‌های موجود، به نظر می‌رسد چند مورد بستری و در روزهای اخیر فوتی را پشت سر گذاشته‌ایم. انتظار می رود در هفته های آتی شاهد کاهش قابل توجهی در موارد مرگ و میر، مرگ و میر و مرگ و میر باشیم.

وی افزود: در مقایسه با پیک قبلی اگرچه میزان بروز افزایش چشمگیری داشته است، اما حتی یک مورد فوت نیز قابل توجه است و باید برای پیشگیری از حتی یک مورد فوتی نیز اقدام شود اما تعداد فوتی ها نسبت به نقطه قبل کمتر است. گفته شده است که این ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند واکسیناسیون باشد که ابزاری برای پیشگیری از بیماری های جدی است. از سوی دیگر، عوامل دیگر، مانند بیماری های گذشته، سیستم ایمنی فرد را تقویت کرده اند، و متغیرهای آمیکرون خفیف تر از متغیرهای قبلی هستند، و ما انتظار داریم که اشکال کمتر شدید بیماری کمتر رخ دهد.

بر اساس پیامی از وزارت بهداشت، تجهیزات حفاظت از کرونا تغییر نکرده است. همچنین مهم ترین ابزاری که در اختیار ماست واکسن است که به کسانی که هنوز نیامده اند اکیداً توصیه می کنم واکسن سوم را انجام دهند. از طرفی واکسیناسیون کودکان باید جدی گرفته شود. پوشش واکسیناسیون برای افراد زیر 12 سال نیز کمتر از افراد بالای 12 سال است.

این اپیدمیولوژیست با اشاره به اپیدمی های نوروزی گفت: همچنین به مردم توصیه می کنیم در صورت امکان سفر خود را به تعویق بیندازند یا سفر نکنند. در صورت نیاز به سفر، از حضور در جلسات خودداری کنیم و از وسایلی مانند ماسک استفاده کنیم. همچنین باید سعی کنیم از تماس نزدیک با گروه های پرخطر از جمله سالمندانی که در معرض بیماری های جدی هستند خودداری کنیم تا سفری که برای آرامش و آسایش انجام می دهیم باعث ناراحتی نشود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا