علم و تکنولوژی

واکنش‌ ایمنی عامل بروز مشکلات مغزی در مبتلایان به کووید

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که: واکنش سیستم ایمنی بدن به انواع شدید کووید می تواند عامل ایجاد مشکلات مغزی در بیماران باشد.

به گزارش تکنونامهمتخصصان بریتانیایی در تحقیقات خود دریافتند که انواع شدید کووید-19 می‌تواند باعث واکنش‌های شدید سیستم ایمنی شود که به سلول‌های عصبی در مغز آسیب می‌رساند و می‌تواند باعث مشکلات حافظه، سردرگمی و افزایش خطر مشکلات فیزیکی طولانی‌مدت شود.

متخصصان انگلیسی گفتند: پاسخ ایمنی به این ویروس میزان مرگ و میر عصبی را افزایش می دهد و تاثیر بسزایی در بازیابی هیپوکامپ مغز دارد که برای یادگیری و حافظه بسیار مهم است.

این یافته‌ها در مراحل اولیه تحقیقات هستند، اما نشان می‌دهند که کووید-۱۹ می‌تواند بدون اینکه ویروس مغز را آلوده کند، مشکلات عصبی در بیماران ایجاد کند. اعتقاد بر این است که این فرآیند در بیماران مبتلا به کووید فریبنده است، اما ممکن است به مه مغزی و سایر مشکلاتی که مبتلایان به کووید طولانی مدت تجربه می کنند نیز کمک کند.

به گزارش روزنامه گاردین، کارشناسان انگلیسی تاکید می کنند: این علائم عصبی برای بیماران و خانواده آنها بسیار نگران کننده است و امیدواریم تحقیقات انجام شده بتواند به کشف روش های درمانی مناسب تری برای کاهش یا پیشگیری از این علائم کمک کند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا