علم و تکنولوژی

وحشت آمریکا از ورود سیستم موشکی پیشرفته روسیه به ایران/ عکس

به گزارش خبرگزاری تکنونامه، امروز اخباری مبنی بر ورود تسلیحات مدرن که جدیدترین تسلیحات روسیه از جمله سوخو 35 در رسانه ها دیده می شود و احتمال ادامه همکاری نظامی مشترک ایران و روسیه وجود دارد.

بر اساس اخبار اوراسیا تایمز مقامات آمریکایی اعلام کردند که پس از افزایش سطح همکاری های نظامی، امکان ارسال سامانه دفاع موشکی اس-400 به ایران افزایش یافته است.

از آنجایی که ایران از قبل سیستم دفاع موشکی اس-300 را در اختیار دارد، خرید سامانه دفاعی اس-400 آنطور که انتظار می رفت دور از دسترس نیست. البته ایران پیش از این اعلام کرده بود که با وجود ساخت سامانه های دفاعی سنتی مانند باور 373، نیازی به اس-400 ندارد.

Bawar 373 یک سامانه دفاعی دوربرد است که می تواند همزمان 100 هدف را شناسایی کند، 60 هدف را مسدود کند و به 6 هدف حمله کند.

پیشرفته ترین سامانه دفاع موشکی روسیه

سامانه دفاع موشکی اس-400 یک سامانه پدافند زمین به هوا متحرک است که می تواند با هواپیماهای نظامی از جمله جنگنده های پیشرفته، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک های کروز و از همه مهمتر موشک های بالستیک در مرحله نهایی حمله درگیر شود.

روسیه از سال 2007 از این موشک ضد موشکی در ارتش خود استفاده کرده است.

این سامانه با 3 نوع موشک طراحی شده برای مقابله با اهداف دوربرد و متوسط ​​می تواند با 12 هدف به طور همزمان تماس بگیرد.

آمریکا از ورود سامانه موشکی پیشرفته روسیه به ایران می ترسد/تصویر

دوربردترین موشک این سامانه در فاصله 400 کیلومتری هدف قرار می گیرد، در حالی که موشک میان برد آن می تواند اهدافی را در فاصله 150 کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.

یک گردان استاندارد اس-400 دارای 8 موشک با 32 موشک و یک ایستگاه فرماندهی متحرک است.

روسیه اعلام کرده است که رادار پانوراما 91N6E مورد استفاده در این سامانه می تواند هواپیماهای رادارگریز را در برد 150 کیلومتری شناسایی کند.

چین، بلاروس، هند و ترکیه کشورهای دارای این سیستم دفاعی هستند.

5858

دکمه بازگشت به بالا