عمومی

وزیر دفاع: رونمایی‌ها ادامه خواهد داشت

در حاشیه رونمایی از موشک خرمشهر ۴؛

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما در حوزه‌های مختلف موشکی، پهپادی، پدافند هوایی و … برای تجهیز نیروهای مسلح گام برمیداریم و قطعا رونمایی‌ها در آینده ادامه خواهد یافت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیر محمدرضا قرائی آشتیانی وزیر دفاع و پشتبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز (پنج‌شنبه) در حاشیه رونمایی از موشک بالستیک خرمشهر ۴ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانگونه که به مردم عزیز و شهیدپرور قول داده بودیم، در مسیر ارتقاء توانمندی‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران، امروز ما از موشک بالستیک راهبردی خرمشهر ۴ ارتقایافته‌های قبلی رونمایی کردیم؛ این ثمره تلاش‌های علمی و شبانه روزی متخصصان و دانشمندان ما در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع است.

وی‌افزود: از ویژگی‌های بارز این موشک می‌توان به رادارگریزی و عبور از پدافند هوایی دشمن به‌‎جهت مقطع راداری کمی که دارد، اشاره کرد؛ این موشک دو هزار کیلومتر برد و سر جنگی با قدرت انفجاری بسیار بالا دارد. البته این موشک می‌تواند از سر جنگی‌های متنوع استفاده کند و با توجه به مأموریت‌هایی که استفاده می‌شود، از قدرت تحرک و آماده‌سازی در کمترین زمان برخوردار است.

وزیر دفاع تاکید کرد: موشک‌های بالستیکی که بتوانند به‌سرعت آماده اجرای عملیات شوند، از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ اما پیام وزارت دفاع در رونمایی از این موشک این است که ساخت موشک خرمشهر ۴ در راستای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی در برابر دشمنان صورت گرفته است و این یعنی ما در دفاع از کشور و دستاورد‌های انقلاب اسلامی مصمم هستیم.

امیر آشتیانی اضافه کرد: از سوی دیگر به دشمنان هم این را نشان می‌دهیم که به هیچ وجه نمی‌توانند جوانان ما را از مسیر پیشرفت، رشد و تعالی بازبدارند و پیام این اقدام برای دوستان ما هم کمک به ثبات در منطقه و حمایت همه جانبه از دوستان و کشور‌هایی که در مسیر مبارزه با نظام سلطه قرار دارند است.

وی گفت: وزارت دفاع مأموریت پشتیبانی از نیرو‌های مسلح را در حوزه‌های مختلف اعم از موشکی، پهپادی، راداری و سایر حوزه‌های مورد نیاز نیرو‌های مسلح را با توجه به نوع تهدیداتی که علیه کشورمان متصور است، بر عهده دارد.

وزیر دفاع اعلام کرد: قطعاً این رونمایی‌ها در آینده نیز ادامه خواهد یافت و ملت عزیز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف از طریق فرزندان خود در مجموعه وزارت دفاع خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا