علم و تکنولوژی

وضعیت “قابل قبول” ذخایر خون در کشور/لزوم اهدای خون مستمر از سوی مردم

سخنگوی سازمان اهدای خون کشور با بیان اینکه ذخایر خون کشور بحرانی نیست، گفت: اهدای خون فرآیندی است که باید به صورت مستمر انجام شود، بر این اساس از همشهریان خود می‌خواهیم که به صورت مستمر خونریزی اهدا کنند. برنامه آنها.”

دکتر عباس صداقت در گفت وگو با تکنونامهوی ضمن تکذیب برخی اخبار مبنی بر ذخیره تنها 10 روز خون ایران، گفت: در این کشور اینگونه نیست، تنها 10 روز خون ذخیره وجود دارد و تا 10 روز دیگر با بحران مواجه خواهیم شد. ذخایر خون کشور بحرانی نیست.

وی بیان کرد: لازم به ذکر است یکی از تصمیمات و اقدامات خوب و موثری که در این مدت صورت گرفت، مدیریت ذخیره سازمان اهدای خون است تا سازمان اهدای خون بتواند وظایف خود را برای رفع نیازهای مردم انجام دهد. مرکز پزشکی 100% این در حالی است که در سال های اخیر به طور متوسط ​​30 تا 40 درصد درخواست های بیمارستان های کشور به ویژه پایتخت بی پاسخ مانده است. در مدیریت فعلی، حدود استاندارد ذخایر خون تغییر کرده است. پیش از این 4 تا 5 روز به عنوان ذخیره قابل قبول شبکه سراسری تامین خون تعریف می شد، اما در دوره فعلی با هدف پاسخگویی 100 درصدی به مطالبات مرکز درمانی، این استاندارد به میانگین 10 ارتقا یافته است. روزها. ‘ ذخیره.

صداقت افزود: نکته این است که خون و فرآورده های خونی فرآورده های بیولوژیکی با سن خاصی هستند و این گونه نیست که بتوانیم با رعایت زنجیره سرد خون و فرآورده های آن را برای مدت طولانی ذخیره کنیم.

صداقت ادامه داد: در عین حال خیرین عزیزمان که سرمایه های ملی هستند، سازمان را در ادامه ماموریت اصلی خود یعنی فرآوری و توزیع فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران عزیز کشورمان با بالاترین کیفیت یاری می کنند.

وی تاکید کرد: ذخیره 10 روزه خون و فرآورده های خونی ذخیره بسیار قابل قبول و بالاتر از سطح اطمینان سازمان های اهدای خون در سراسر کشور است که با تلاش مدیران و پرسنل این سازمان در مرکز انجام شد. فرماندهی و تمام استانداری های استان. البته در عین حال همواره تاکید می کنیم که نیاز به خون و فرآورده های آن ثابت و مستمر است.

وی همچنین گفت: لازم به ذکر است که شاخص عرضه و فرآوری خون در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.8 درصد افزایش داشته است.

آقای صداقت گفت: اهدای خون فرآیندی است که باید به صورت مستمر انجام شود و بر این اساس از برادران و خواهران خود می خواهیم که برنامه اهدای خون را به صورت مستمر در برنامه خود قرار دهند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا