علم و تکنولوژی

ولاگ و ولاگر؛ شغل پرطرفدار این روزهای نسل زد چیست؟

اگرچه vlog بیست سال است که وجود دارد و در ده سال اخیر به جریان اصلی تبدیل شده است، به نظر می رسد در مورد تعریف آن سردرگمی وجود داشته باشد. مردم اغلب این کلمه را با کلماتی مانند: YouTuber، خالق، تولید کننده ویدیو و غیره تعویض می کنند. اگر کلمه vlog را در گوگل جستجو کنید، تعاریفی که ظاهر می شود یکسان نخواهد بود. بنابراین ابتدا با ارائه یک تعریف کلی از vlog و سپس با مقایسه vlog با سایر کلماتی که مردم معمولا با vlog اشتباه می کنند، به درک درستی از تعریف vlog نیاز داریم.

vlog چیست؟

ولوگ، مختصر لاگ ویدیو یا وبلاگ ویدیویی، شکلی ژورنالیستی از ویدئو است که زندگی یک فرد را در حین روایت و ضبط، معمولاً توسط همان شخص، به تصویر می‌کشد. مردم معمولا وبلاگ نویسی را با یوتیوب مرتبط می دانند، اما مفهوم وبلاگ نویسی برای مدت طولانی وجود داشته است. اولین ویدیو وبلاگ را می توان از ابتدای سال 2000 در نظر گرفت. زمانی که آدام کنتراس اولین ویدیوی خود را در ژانویه 2000 در وبلاگ آپلود کرد.

تفاوت بین وبلاگ و وبلاگ

تعریف کلی وبلاگ یک وبلاگ ویدیویی است. خود کلمه “وبلاگ” چند سال قبل از vlog به عنوان نسخه اختصاری “blog” ابداع شد. منطقی است که مردم یک وبلاگ را به عنوان نسخه ویدیویی یک وبلاگ (که محتوای نوشته شده است) در نظر بگیرند، اما بیشتر مردم از این اصطلاح استفاده نمی کنند.

وبلاگ یک وب سایت یا صفحه وب است که به سبک غیررسمی یا محاوره ای نوشته شده است، به طور منظم به روز می شود و معمولاً توسط یک فرد یا یک گروه کوچک اداره می شود. یک وبلاگ می تواند در مورد هر چیزی باشد. هر وب سایت شرکتی یک وبلاگ دارد، به ندرت یک وبلاگ شخصی. اگر وبلاگی را به عنوان یک مجله شخصی برای نوشتن در مورد زندگی روزمره خود راه اندازی کرده اید، ممکن است وبلاگ خود را به عنوان یک “وبلاگ شخصی” توصیف کنید تا آن را از معنای کلی کلمه وبلاگ که امروزه استفاده می شود متمایز کنید.

تفاوت بین vlog و ویدیوی وب

vlog چیزی خاص تر از یک ویدیو در وب است. Vlogها با ویدئوهای آنلاین متفاوت هستند زیرا حول محور ضبط زندگی افراد می چرخند. در حالی که وبلاگ‌ها به شکلی از نوشتن آنلاین تبدیل شده‌اند، مردم هنوز وبلاگ‌ها را به عنوان ویدیوهای شخصی تعریف می‌کنند که شامل جزئیات بیشتری درباره زندگی یک فرد می‌شود، حتی اگر وبلاگ‌های آنها بر یک علاقه خاص متمرکز باشد.

در یک وبلاگ، دوربین و راوی یک شخص هستند. این یک عنصر مهم است که یک وبلاگ را از یک ویدیو در مورد یک شخص جدا می کند.

ولاگر کیست؟

همانطور که اشاره کردیم، یک وبلاگ فقط یک وبلاگ ویدیویی است، اما vlogging متفاوت است. شما می توانید به دبی سفر کنید، یک سری ویدیو در تمام روز ضبط کنید و همه آنها را ویرایش کنید. اما آیا این شما را یک وبلاگ نویس می کند؟ از نظر فنی بله، اما نه کاملاً.

کلمه vlogger ترکیبی از دو کلمه video و blogger است. یک وبلاگ به سادگی وبلاگی است که در آن رسانه به جای کلمات نوشته شده، ویدئو است. شخصی که وبلاگ های مد ایجاد می کند لزوماً یک وبلاگ نویس محسوب نمی شود. اصطلاح vlogger به معنای خاص تری تکامل یافته است.

چه کسی یک وبلاگ نویس است - وبلاگ نویس مد و آرایش

امروزه، یک وبلاگ نویس یک وبلاگ نویس فردی است که به طور منظم ویدیوهای جاسازی شده را علاوه بر یا به جای متن و سایر مطالب در وبلاگ خود پست می کند. برخی از وبلاگ نویسان ویدیوهایی را ارسال می کنند که به صورت مستقل تولید یا ضبط شده اند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ویدیوهایی را در ژانرهای خاص مانند کمدی، علمی یا ورزشی ارسال کنند.

یک وبلاگ نویس شخصی است که ویدیوهای شخصی ایجاد می کند که داستان اصلی خود و زندگی خود را نشان می دهد. او این فیلم ها را خودش فیلمبرداری می کند و اغلب خودش آنها را تدوین می کند. این نوع ویدیوها اغلب بر اساس یک برنامه سخت، گاهی اوقات حتی در هر روز هفته منتشر می شوند. آدام کنترراس به عنوان قدیمی ترین وبلاگ نویس، بیش از 15 سال است که به طور مرتب وبلاگ های خود را در کانال یوتیوب خود آپلود می کند. ممکن است ولوگ های او شبیه ولوگ های ولاگرهای مدرن نباشد، اما به هر حال وی بلاگ می کند.

یک شخص می تواند یک وبلاگ مد راه اندازی کند و در مورد آرایش و لباس بنویسد. به همین ترتیب، آن شخص می تواند یک وبلاگ مد داشته باشد که در آن آرایش معمولی خود را نشان دهد و لباس های جدید را به نمایش بگذارد.

تفاوت بین یک وبلاگ نویس و یک یوتیوبر

از آنجایی که ویلاگ ها اغلب در یوتیوب منتشر می شوند، عبارات vlogger و YouTuber اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. یوتیوبر شخصی است که به طور فعال ویدیوها را در یوتیوب منتشر می کند. شما می‌توانید در هر زمان و در مورد هر چیزی ویدیو بسازید، تا زمانی که به طور منظم ویدیوها را در YouTube پست می‌کنید، همچنان یک YouTuber هستید.

وبلاگ نویس و یوتیوبر

فیلیپ دیفرانکو یوتیوبر و روزنامه نگار محبوبی که ویدیوهای خود را تولید می کند. اما از آنجایی که ویدیوهای او شامل زندگی شخصی (یا عناصری از آن) نمی شود، نمی توان او را یک وبلاگ نویس در نظر گرفت. ویدیو از کانال محبوب YouTube Bros Crash Course هنک و جان گرین آنها تاریخ و علم را در کانال های خود مدیریت و تدریس می کنند. در حالی که هر دو یوتیوب هستند، اگر ویدیوهای مربوط به زندگی خود را در کانال دیگری به نام Vlog Brothers تولید نمی کردند، وبلاگ نویس نمی شدند.

آدام کنتراس، اولین وبلاگ نویس جهان، بسیاری از اولین وبلاگ های خود را قبل از اختراع یوتیوب منتشر کرد. یوتیوب فقط آپلود، میزبانی، اشتراک گذاری و کسب درآمد از وبلاگ های آنلاین را آسان تر می کند. بنابراین بیشتر وبلاگ نویسان دوست دارند محتوای خود را در این پلتفرم منتشر کنند.

وبلاگ ها گری واینرچوک توسط یک فیلمبردار تمام وقت ضبط و ویرایش شد. گری یک وبلاگ نویس است که ویدیوهای خود را ضبط یا ویرایش نمی کند، اما همچنان ویدیوهای خود را یک وبلاگ می نامد.

انگلیسی انعطاف پذیر است و همیشه تغییر می کند. بنابراین، هر تعریفی، از جمله همان تعریف برای vlog و vlogger، ممکن است در طول زمان تغییر کند.

چگونه یک وبلاگ نویس شویم؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه یک وبلاگ را راه اندازی کنید و یک وبلاگ نویس شوید، اولین قدم های مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

چگونه یک وبلاگ نویس شویم؟

یک پلت فرم را انتخاب کنید

اول از همه، شما باید پلتفرمی را برای میزبانی وبلاگ خود انتخاب کنید. طبیعی است که یوتیوب کاندیدای اصلی است. زیرا این زادگاه وبلاگ نویسی مدرن است که ما می شناسیم، و این به این زودی ها تغییر نخواهد کرد. با این حال، ممکن است بخواهید پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک را در نظر بگیرید. هر دو رقبای یوتیوب هستند و می خواهند در صحنه پلتفرم ویدیویی حضور داشته باشند. ممکن است بخواهید استراتژی خود را متنوع کنید و ترکیبی از پلتفرم های مرتبط را در تقویم محتوای خود بگنجانید.

یک موضوع و موضوع انتخاب کنید

وقتی برای اولین بار یک vlog را راه اندازی می کنید، به چیزی نیاز دارید که شما را از بقیه متمایز کند و افراد را به سمت خود جذب کند. به همین دلیل باید موضوع اصلی را انتخاب کنید که می تواند همان چیزی باشد که می خواهید: سفر، دوچرخه سواری جاده، دکوراسیون منزل، آرایش و غیره.

تنها توصیه ما این است که چیزی را انتخاب کنید که دوست دارید و در آن مهارت دارید. به این ترتیب، فیلمبرداری و یافتن الگوها برای شما آسان تر خواهد بود. شور و شوق شما به طور طبیعی از طریق ویدیوهای شما می درخشد و به بینندگان شما دلایل بیشتری برای بازگشت و تماشای سایر وبلاگ های شما می دهد.

انتخاب تجهیزات مناسب

انتخاب تجهیزات مناسب وبلاگ نویسی

نکته مهم در مورد وبلاگ نویسی این است که برای انجام آن به تجهیزات فانتزی زیادی نیاز ندارید. در واقع، شما ممکن است هر چیزی را که نیاز دارید داشته باشید. اصلی ترین چیزی که شما نیاز دارید یک دوربین است. همانطور که ممکن است در یوتیوب دیده باشید، ولاگرها از گوشی های هوشمند گرفته تا دوربین فیلمبرداری بزرگ و وبلاگ استفاده می کنند.

آیفون ها در بین ولاگرها محبوبیت خاصی دارند. آیفون ها به دلیل کیفیت دوربین و ویژگی های ویدئویی و ابزارهای ویرایش بسیار خوب هستند. بسیاری از ولاگرها با آیفون شروع می کنند

آنها بودند؛ پس شما هم می توانید. حتی یک آیفون XR قدیمی برای شروع خوب است.

چیز بعدی که نیاز دارید چیزی برای نگه داشتن گوشی یا دوربین است. پایه یا نگهدارنده ای که بتواند گوشی را نگه دارد و به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد.

در نهایت، یک دوربین ولاگر باید تعادل خوبی بین قیمت، کیفیت و وزن برقرار کند. به یاد داشته باشید که باید آن را در تمام روز و به احتمال زیاد در ملاء عام با خود حمل کنید. بنابراین بهتر است دوربینی را انتخاب کنید که سبک و کوچک باشد. اما مطمئن شوید که دارای سطح خوبی از فوکوس خودکار، تثبیت کننده تصویر و همچنین صفحه نمایش پاپ آپ است تا بتوانید هنگام عکس گرفتن خود را ببینید.

عوامل دیگری که باید در نظر بگیرید تنظیمات نور و صدا شما هستند. به عنوان مثال، آیا شما چراغ های حلقه می خواهید؟ از آنجایی که صدا به اندازه کیفیت تصویر مهم است، باید از یک میکروفون با کیفیت استفاده کنید. به طور کلی، اگر یک داستان خوب داشته باشید، بینندگان از کیفیت تصویر کمی کاسته شده قدردانی خواهند کرد، اما به محض اینکه صدا بد شد تماشای آن را متوقف خواهند کرد.

ساختار داستان سه پرده را دنبال کنید

این سه ساختار، هر ویدیو را به یک قاب مفید برای شما و مخاطب تبدیل می کند. یکی آغاز در آنجا مشخص می کنید که چه کاری انجام می دهید و مشکل یا چالش چیست. قرار گرفتن در معرض میکروب ها جایی که با مشکل مورد نظر برخورد می کنید و تمام شده جایی که همه چیز را خلاصه و خلاصه می کنید.

وبلاگ نویس مورد علاقه خود را بررسی کنید

اگر به دنبال راه هایی برای راه اندازی یک وبلاگ موفق هستید، بهتر است کسانی را که قبلاً آنجا بوده اند و این کار را انجام داده اند، بررسی کنید. از خود بپرسید چرا آنها موفق هستند. ویدیوهای آنها را چگونه دوست دارید؟ از چه تجهیزاتی استفاده می کنند؟

سپس سعی کنید پاسخ این سوالات را بیابید. در حالی که منحصر به فرد و معتبر بودن کلید نهایی وبلاگ نویسی است، گرفتن الهام و ایده از کسانی که تماشا می کنید ضرری ندارد و حتی مفید است.

ویرایش وبلاگ

ویرایش وبلاگ

چند ثانیه اول خیلی مهم است. مخاطبان شما ویدیوهای نامحدودی برای تماشا دارند. اگر فوراً توجه آنها را جلب نکنید، ادامه نخواهند داد. بنابراین در ابتدای هر ویرایش، مطمئن شوید که دقیقاً وارد عمل شده و آنچه را که مخاطب می‌خواهد ارائه دهید. این به مخاطب دلیلی برای ادامه تماشا می دهد.

در طول ویرایش، مطمئن شوید که ویدیوی شما به خوبی نشان دهنده برند شما است. از یادآوری به مخاطبان خود برای لایک کردن و دنبال کردن با استفاده از گرافیک های متحرک نترسید. تا پایان vlog، به افراد دلیلی برای بازگشت بدهید.

ولوگ ها معمولا بین 10 تا 20 دقیقه هستند. برای حفظ توجه مردم، باید سریع و هموار حل کنید. از برش های پرش و زوایای مختلف دوربین برای تازه و جذاب نگه داشتن ویدیو استفاده کنید. به یاد داشته باشید که vlog ها با ویدیوهای معمولی متفاوت هستند. آنها باید سریع حرکت کنند.

موسیقی مجاز است

انتخاب موسیقی مناسب برای وبلاگ خود می تواند به متمایز شدن آن از دیگر افراد کمک کند. استفاده از موسیقی با کیفیت بالا و بدون حق امتیاز برای وبلاگ شما ضروری است. به یاد داشته باشید که برای انتشار یک وبلاگ در پلتفرمی مانند یوتیوب، باید حق چاپ را رعایت کنید.

یک وبلاگ آپلود کنید

بسته به پلتفرمی که قرار است vlog خود را در آن آپلود کنید، روند آپلود کمی متفاوت خواهد بود. اما چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر داشت.

در نهایت شما می خواهید که مردم برای تماشای ویدیوی شما کلیک کنند. بنابراین باید به عواملی مانند کلمات کلیدی، عناوین، تصاویر کوچک و توضیحات ویدیوهای خود برای هر پلتفرمی که استفاده می کنید فکر کنید.

اگر به فکر ایجاد یک وبلاگ برای شهرت و درآمد یا صرفاً برای سرگرمی هستید، با رعایت نکات بالا می توانید اقدامات اولیه خود را به درستی انجام دهید. مهمترین چیز این است که تمرین کنید و بدانید که این روند زمان می برد. وقتی به نحوه راه اندازی یک وبلاگ و کسب درآمد فکر می کنید، باید بدانید که صبر زیادی دارید. هیچ چیز یک شبه اتفاق نمی افتد و یادگیری در حین حرکت اتفاق می افتد.

سوالات متداول

vlog چیست؟

یک وبلاگ معمولا یک ویدیوی شخصی است که توسط خود سوژه گرفته شده است. آپلود هفتگی یا حتی روزانه برای کانال های وبلاگ یوتیوب رایج است. مانند وبلاگ نویسانی که وبلاگ می نویسند، معمولاً از وبلاگ نویسان نیز انتظار می رود که محتوای جدید را به طور منظم منتشر کنند.

چگونه یک vlog راه اندازی کنیم؟

تولید Vlog مستقیماً از یک تلفن هوشمند یا دوربین دیگری که قادر به ضبط ویدیو است شروع می شود. از آنجایی که vlog بر روی داستان یا علاقه شخصی شما متمرکز است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شروع به ضبط و ارسال ویدیوهای مربوط به زندگی خود در اینترنت از طریق YouTube یا سایر سایت هایی کنید که ویدیوهای شما را میزبانی و به اشتراک می گذارند.

فرمت vlog چگونه متفاوت است؟

فرمت Vlog نوع متفاوتی از ویدیو است که به طور خاص بر زندگی وبلاگ نویس تمرکز دارد. این تمرکز می تواند حول آموزش دیگران در مورد یک علاقه خاص مانند مد، آرایش، آشپزی یا عکاسی باشد. همچنین، تمرکز می تواند حول هر بخش از زندگی وبلاگ نویس مانند خانواده، معلولیت یا مسافرت باشد.

227227

دکمه بازگشت به بالا