علم و تکنولوژی

ویژگی های واکسن کرونای آسترازنکا / ارزان و آسان برای ذخیره

واکسن AstraZeneca Corraavirus ، که روز دوشنبه در انگلیس اعلام شد ، ارزان و نگهداری آن آسان است و مبارزه جهانی با ویروس کرونا را افزایش داده است.

به گزارش تکنونامه ، یکی از ویژگی های واکسن Astravhenka coronavirus قیمت پایین آن است که در هر دوز 2 ، 50/2 است و روش نگهداری و ذخیره سازی واکسن آسان است.

این واکسن را می توان در دمای اتاق بین دو تا هشت درجه سانتیگراد نگهداری کرد ، و آن را برای استفاده در برنامه های واکسیناسیون در مقیاس بزرگ مناسب می کند و در حال حاضر مورد تایید هند و آرژانتین است. آره.

انگلیس نیز توزیع واکسن را با آماده سازی حدود 530،000 از روز دوشنبه آغاز خواهد کرد و دولت امیدوار است که در سه ماه آینده ده ها میلیون مورد دیگر داشته باشد. واکسن های مدرن باید در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد و Pfizer در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

به گفته آسترازنکا ، این واکسن همچنین باید بتواند با ویروس کرونا مبارزه کند ، که باعث افزایش موارد در انگلیس می شود. اگرچه مدت هاست که تصور می شود این واکسن باید کار کند ، اما هنوز قطعی نیست و بنابراین آزمایشات بیشتری لازم است.

این واکسن که توسط یک شرکت دارویی انگلیس و با همکاری محققان دانشگاه آکسفورد تولید شده است ، دومین واکسن مورد تأیید سازمان غذا و دارو (MHRA) است.

داروسازی Astrazenka تخمین می زند تا سال 2021 حدود 3 میلیارد دلار تولید کند.

واکسن Astraznka یک “ویروس” است ، که نوعی ویروس است که به طور معمول ویروس را آلوده می کند ، و با بخشی از کلاژن به نام “پروتئین سنبله” اصلاح شده است تا سیستم ایمنی بدن را تحریک کند.

واکسن ها ، یکبار در سلول های انسانی ، باید تولید آنتی بادی های شناسایی کننده ویروس را تحریک کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در مجله پزشکی لانست در 8 دسامبر ، این واکسن ایمن و مثر است و از هر 23754 داوطلب فقط یک نفر دچار عوارض جانبی جدی شده است.

محققان انگلیسی در یافته های اولیه خود در ماه نوامبر گفتند که این واکسن به طور متوسط ​​70٪ موثر است ، در حالی که این واکسن در Pfizer و Modern بیش از 90٪ است.

در حقیقت ، اثربخشی واکسن Astrazenka 90 درصد برای غلافها بود که در ابتدا فقط نیمی و نیم ماه بعد دریافت کردند ، اما فقط 62٪ برای گروههای دیگر که دو ماه کامل دو ماه دیگر دریافت کردند.

به گزارش مدیکال اکسپرس ، واکسن Pfizer از 8 دسامبر سال 2020 در انگلستان نیز استفاده شده است و حدود یک میلیون نفر اولین دوز خود را دریافت کرده اند.

ذخیره پیام

دکمه بازگشت به بالا