علم و تکنولوژی

«پارکینسون» چه علائم و نشانه‌هایی دارد؟

طبق گزارش انجمن بیماری پارکینسون، حدود یک میلیون نفر در ایالات متحده و بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پارکینسون مبتلا هستند.

به گزارش تکنونامه، بیماری پارکینسون یک اختلال عصبی پیشرونده است که بر تحرک بیمار تأثیر می گذارد. علائم و نشانه های این بیماری برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. علائم اولیه ممکن است خفیف باشد و مورد توجه قرار نگیرد.

علائم بیماری پارکینسون معمولاً از یک طرف بدن شروع می شود و حتی بعداً علائم هر دو طرف در طرف دیگر بدن شدیدتر می شود.

برخی از علائم و نشانه های بیماری پارکینسون عبارتند از:

لرزش: ارتعاش معمولاً از پا، دست یا انگشتان شروع می شود. دست های بیمار ممکن است در هنگام استراحت بلرزد.

سرعت حرکت آهسته: با گذشت زمان، بیماری پارکینسون ممکن است کند شود و کارهای ساده را برای بیمار دشوارتر و وقت گیرتر کند. ممکن است گام‌های فرد هنگام راه رفتن کوتاه‌تر باشد، ممکن است بلند شدن از روی صندلی سخت‌تر باشد و ممکن است هنگام راه رفتن پاهایش را روی زمین بکشد.

سفتی عضلانی: سفتی ماهیچه می تواند در هر قسمتی از بدن رخ دهد. سفتی ماهیچه می تواند باعث درد شود و دامنه حرکتی فرد را محدود کند.

تغییر در وضعیت اندام و عدم تعادل: وضعیت بدن ممکن است خم شود یا بیمار در حفظ تعادل دچار مشکل شود.

تغییرات نوشتاری: نوشتن ممکن است برای بیماران دشوار باشد.

هیچ درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد، اما داروها اغلب به کنترل علائم کمک می کنند. بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون باید با یک متخصص همکاری کنند تا برنامه درمانی مناسبی را بیابند که علائم را تا حد امکان کاهش دهد و کمترین عوارض جانبی را داشته باشد. در موارد پیشرفته تر، ممکن است جراحی توصیه شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا