علم و تکنولوژی

پاکسلووید داروی ضد ویروسی موثر در درمان کرونا

عفونت مجدد با کووید-19 شایع‌تر از آن چیزی است که داده‌ها نشان می‌دهند، اما پاکسلواید هنوز مؤثر است.

به گزارش تکنونامه، با تکامل ویروس کرونا، تعداد گزینه‌های درمانی که همچنان در برابر سویه جدید موثر هستند، کاهش یافته است. داروی ضد ویروسی پکسللوید فایزر هنوز موثر است.

اما برخی از افرادی که این دارو را مصرف کرده اند و برخی که پاکلووید را تجویز نکرده اند، مجدداً دچار این بیماری شده اند و تنها چند روز پس از اتمام دوره درمان و منفی شدن آزمایش کرونا، علائم بیماری مجددا نمایان شده است. آنها یا آزمایش کووید-19 آنها مثبت بوده است.

سخنگوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا گفت: بر اساس اطلاعات موجود، بازگشت علائم کووید-19 یک مورد نادر است و در بیشتر موارد اتفاق نمی افتد. درصد کمی از افراد آلوده به کووید-19، از جمله افرادی که داروهای ضد ویروسی مانند پاکسلواید مصرف می‌کنند، عود بیماری را تجربه کرده‌اند.

به گفته متخصصان، موارد بازگشت علائم بیماری بیشتر از آنچه که داده ها نشان می دهد شایع است، اما تعیین تعداد دقیق آن دشوار است. همچنین، بازگشت مختصر علائم می‌تواند بخشی از تاریخ طبیعی عفونت کروناویروس در برخی افراد، صرف نظر از وضعیت درمان و واکسیناسیون پاکسلواید باشد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، دکتر مایکل چارنس از مرکز پزشکی اداره کهنه سربازان در بوستون گفت: کسانی که عود علائم بیماری را تجربه می کنند ممکن است همچنان بیماری را به دیگران منتقل کنند، بنابراین باید توجه داشته باشند که ممکن است این بیماری را تجربه کنند. طبق توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، آنها را ملزم به قرنطینه خود کنید.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا