پایش مستمر اجرای نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان ضامن سلامت فرزندان ماست

آموزش |دستگاه |سلامت

تکنونامه/هرمزگان مدیرکل امور اجتماعی، فرهنگی استانداری هرمزگان بر اجرای دقیق طرح نماد توسط آموزش و پرورش استان و رصد مستمر آن تاکید کرد.

سپیده جوادی صبح امروز شنبه ۱۲خردادماه در جلسه کار گروه فعالان تربیتی استان هرمزگان گفت:طرح نماد یا نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان، مجموعه‌ای نظام یافته از خدمات و برنامه‌ها به منظور مراقبت دانش‌آموزان است که اجرای آن برعهده آموزش و پرورش استان است.

وی بر رصد و پایش مستمر اجرای این طرح در کارگروه فعالان تربیتی تاکید و اظهار کرد: از اصلی‌ترین نیازهای دانش‌آموزان غربالگری با هدف شناخت بیماری‌های پنهان و تغذیه آن‌ها است و اولویت برنامه‌های آموزشی و پرورشی دستیابی به بالاترین سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی فرزندان ماست که باید مورد توجه قرار گیرد و ضروریات اجرایی این مهم در طرح نماد گنجانده شده است.

جوادی با اشاره به اهمیت سلامت فکر و قدرت سازگاری فرزندان ما با محیط و اطرافیان، ادامه داد: با توجه به ماموریت‌های این کارگروه ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو در رسیدن به اهداف تعیین شده با بسیج امکانات و ظرفیت‌های موجود کارگروه و مجری طرح را یاری کنند.

وی تقویت کار گروه فتا را مورد تاکید استاندار هرمزگان دانست و از تعیین دبیر کارگروه خبر داد و گفت:در مسیر انسجام بخشی برنامه‌های کار گروه فتا، طی حکمی از سوی استاندار، حجت‌الاسلام والمسلمین علی صادقی مقدم به‌عنوان دبیر کارگروه تربیتی استان منصوب و در شورای آموزش و پرورش استان معرفی شدند.

به گفته‌ی مدیرکل اموراجتماعی فرهنگی، کارگروه فتا (فعالان تربیتی استان) به همت ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف شناسایی نظام مسائل تربیتی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی به ویژه حلقه‌های میانی و گروه‌های فعال مردمی در استان‌ها ایجاد شده که رصد و پایش اجرای دقیق طرح مهم نماد در این کارگروه انجام می‌شود.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا