علم و تکنولوژی

پزشکان نسل جدید باید در خدمت به مردم از یکدیگر پیشی بگیرند

تکنونامه/ خراسان رضوی رئیس نهاد علم پزشکی ایران با اشاره به خدمت پزشک در دوران دفاع مقدس گفت: نسل جدید پزشکان ما باید در پذیرش افراد استفاده از یکدیگر پیشی بگیرند. در حالی که آنها در طول اپیدمی کرونا قربانی کردند.

علیرضا مرندی بر لزوم خدمت به همه اقشار جامعه تاکید کرد و گفت: کیفیت و کمیت خدمات ما باید به گونه ای باشد که همه اقشار جامعه به یک اندازه از آن بهره مند شوند. دکتر شهید خوارزمی الگوی خوبی در این زمینه است. او حتی در مناطق محروم در خدمت به بیماران است. مقام معظم رهبری بر ارائه خدمات به اقشار محروم در حوزه های مختلف از جمله بهداشت عمومی تاکید کردند.

وی ادامه داد: خداوند به دکتر خوارزمی و شهدای سلامت اجر بی نظیری داده است. فداکاری های این بزرگان را بیاموزیم و در حوزه تخصصی خود به مردم خدمت کنیم.

رئیس پژوهشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پزشکان نقش مهمی در حراست از مقدسات و پیشاپیش دارند. در طول 8 سال دفاع مقدس، پزشکان در خط مقدم و خط مقدم در سراسر کشور از مجروحان و جانبازان مراقبت کردند.

مرندی گفت: در سال های اخیر بر سلامت روحی و روانی تاکید بیشتری شده است. از روحانیون می خواهیم به زبان ساده نحوه ارتقای سلامت معنوی را به ما بیاموزند تا همچنان بتوانیم این آموزه ها را به دانش آموزان و بیماران منتقل کنیم.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران افزود: در زمان اپیدمی کرونا به همه گفته شد که قرنطینه شوند و در خانه بمانند، اما به پزشکان گفته شد بر بالین بیمار رفته و اقدامات درمانی را انجام دهند. آنها همچنین با شجاعت بر بالین بیمار ظاهر شدند و تا بهبودی کار کردند.

مرندی تاکید کرد: سلامتی نعمت بزرگی از جانب خداوند است و باید همواره قدردان این موهبت الهی باشیم و با پیروی از توصیه بزرگان و پیشتازان عرصه تکامل واکسیناسیون کرونا را به خوبی و به موقع انجام دهیم. تلاش کارکنان بخش بهداشت به نتایج مطلوب و مناسب خواهد رسید. خود رهبران خود را با اعلامیه های رسانه ای مصونیت دادند. همچنین از مردم انتظار می رود که واکسیناسیون خود را پیگیری کنند.

وی در خصوص تدریس استاد پزشکی گفت: تدریس کار پیامبر است، معلم گروه نیز استاد موضوع است.پزشکی. آنها با آخرین دانش روز دنیا به کلاس می روند و به دانش آموزان یاد می دهند که در کنار پزشکی چگونه به مردم خدمت کنند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا