علم و تکنولوژی

پزشکیان: مجلس با بیمارستان‌های خصوصی درجه یک قرارداد ویژه دارد

عضوکمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی گفت: مجلس بیمارستان خصوصی ندارد اما با بیمارستان های خصوصی درجه یک تهران و شهرستان ها قرارداد خاصی دارد. اگر عدالت هست باید سر همان سفره ای بنشینیم که از مردم می خواهیم سر یک سفره بنشینند.

به گزارش تکنونامه، مسعود مزیکیان در صورت جلسه علنی نوبت عصر سه شنبه اظهار کرد: صحبت از عدالت زمانی است که فقط پزشکان را برای تکمیل طرح به مناطق محروم می فرستیم. از طرفی می خواهیم برای حقوق آنها سقف بگذاریم. اکنون بسیاری از متخصصان مناطق و شهرهای محروم بین 12 تا 18 میلیون درآمد دارند و همین متخصصان تهرانی 80 میلیون تومان برای اجرا دریافت می کنند. پس چرا پزشکان باید به مناطق محروم بروند؟

وی در خصوص پیشنهاد مجلس برای داشتن بیمارستان خصوصی گفت: مجلس بیمارستان خصوصی ندارد اما مجلس با بیمارستان های خصوصی درجه یک تهران و شهرستان ها قرارداد بیمه دارد. اگر عدالت وجود دارد باید همان طور که دوست داریم مردم سر یک سفره بنشینیم. اگر بر اساس عدالت عمل می کنیم باید از مردم بپرسیم که برای خودمان چه می خواهیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: هر قانونی را برای پزشکان می توانیم اجرا و تصویب کنیم اما ما و قوه قضائیه دولت باید سر یک میزی که پیشنهاد می کنیم بنشینیم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که بسیاری از پزشکان از کشور خارج شده اند. نه مطب دارم و نه دکتر خصوصی کار می کنم و نه دنبال پول و مقام هستم، بچه های من هم پزشک نیستند، تصور کنید این حرف ها را به خودم می زنم. زمانی که وزیر بودم 6 میلیون به دکتر روستا دادیم و هنوز هم همین را می دهیم. در حال حاضر اعضای هیات علمی یا سایر اعضای هیات علمی دانشگاه 40 تا 45 میلیون حقوق دریافت می کنند. اساتید دانشگاه 40 میلیون و استادیار 20 میلیون، چرا می خواهند پزشکان را مجبور به کار در روستاهای مختلف کنند؟ بعد فردا میگی دکتر نداریم.

دکتر در پایان گفت: دکتر را مجبور نکنید و نگذارید به خانه بروند. از کسانی که در هر رشته ای تحصیل می کنند بخواهید به خانه بروند. چرا فقط از دکتر این را می خواهید؟

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا